banner29

Dilipak: Bu seçim birçok sürprize gebe...

Usta-yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de 31 Mart Yerel Seçimleri'nin sürprizlere gebe olduğunu belirtti.

Dosya 12.03.2019, 16:39 14.06.2019, 19:34
Dilipak: Bu seçim birçok sürprize gebe...

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın analizlerde bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de bu hafta da gündeme damga vuran açıklamalar yer aldı.

GİZLİ VE AK PARTİ KARŞITI BİR İTTİFAK

Örtülü bir ittifakın var olduğunu ifade eden Dilipak, ''Bu deklare edilmiyor. Yoksa CHP, bu seçime HDP ile birlikte giriyor. Bu ilk defa gerçekleşmiyor. AK Parti'nin kazanmaması için, hangi parti olursa olsun kim nerede güçlüyse onu destekleme kararı alınmış. Bir kamplşama ortaya çıktı. Herkes ötekine karşı birlik oluşturma çabasında. CHP kazanmasın diye de bu tarafta da AK Parti - MHP ittifakı var.'' dedi.

TEHDİT DİLİ HAKİM

Bloklar arası çok sert bir rekabetin olduğunu belirten Dilipak, ''Ağızlarına gelen her şeyi söylüyorlar. Önümüzdeki günlerde daha da sertleşir mi? Sanmıyorum. Taraflar tam olarak kendilerini bir tehdit olarak algılıyor ve tehdit ediyor. Büyükşehirlerde kitlesel toplantılar yapılmıyor. Çünkü o kitleselliği sağlamak kolay olmayacak. Bu seçim birçok sürprizlere gebe olabilir.'' dedi.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?