banner5

banner29

Dilipak; "Kenevir esrardan ibaret değil"

Tecrübeli gazeteci Abdurrahman Dilipak, Yeni Dünya Platformu'nun instagram  canlı yayınında kenevirle ilgili konuştu.

Dosya 19.04.2020, 21:48
Dilipak; "Kenevir esrardan ibaret değil"

Kenevir denince aklıllarda çağrışan uyuşturucu özelliğini sarhoş beyinlerin sürekli olarak parlatmasına rağmen bu bitkinin özellikleri göz ardı edilemeyecek kadar çok.

GÜÇLÜ BİR SELÜLOZ KAYNAĞI

Canlı yayında kenevir bitkisinin önemli özelliklerinden bahseden Dilipak, 'Kenevirden çimento kağıdı da imal edersiniz sigara kağıdı da. Bu sizin tercihiniz' dedi.

Kenevir bitkisinden kağıt imal etmek, endüstriyel usulde kullanılmakta olan kerestelik ağaçlara nispetle ket be kat daha verimli

DOĞAL BİR DEZENFETKAN

Kenevirin ekildiği bahçe ve arazilerde haşerat ve mikrop barınmadığını, ilaçlama ve zehirleme ihtiyacını doğurmadığını da belirten Dilipak, 'Bu bitki, bulundupu yerde mikrop haşerat barındırmaz, sadece esrar olarak görüyorlar. Keneviri ekin, onca faydalı işine rağmen hasat etmeyin, olduğu yerde dursun; ağaçlara nispeten daha fazla oksijen doğurur. Toprağı, kanserden temizler." dedi.

YEDİĞİMİZ BALLARIN YÜZDE 99'U ZEHİR!

Kenevir bahsinden sözüne devam eden Dilipak, "Keneviri Kovanların arasına ekin, arı bitini azaltır. Türkiye'de kovana zehir sıkılıyor, yediğimiz balların yüzde 99'unda zehir  var. Bizi etkilemese bile bunu göz ardı etmemek gerek. Doğal ilaçlama yapmış oluyor kenevir. Mesela zeytin ağaçlarının arasına ekerseniz kurt olmuyor. daha bir çok alanda böylesi avantajlar barındırıyor. Keneviri sadece esrar olarak görmek çok tehlikeli. Kenevirin her alanda avantajlı yönlerinden ülkece faydalanmamız gerekiyor." diye konuştu.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
Hakan g 10 ay önce
Hadi milletce kenevir ekelim. Faydalarını anlatmakla kim bitirebilirki.
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?