Dilipak: Operasyon DAEŞ'e değil Türkiye'ye çekiliyor!

Usta-yazar Abdurrahman Dilipak, Derin Gerçekler'de yaptığı açıklamada ABD tarafından asıl operasyonun DAEŞ'e değil Türkiye'ye çekildiğini vurguladı.

Dilipak: Operasyon DAEŞ'e değil Türkiye'ye çekiliyor!

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi değerlendirdiği Türkiye'nin gündem belirleyen programında 'DAEŞ lideri Bağdadi'nin öldürüldüğü süreç ele alındı.

AMERİKAN POLİTİKLARINDAN UZAKLAŞMALIYIZ

ABD'nin CIA aracılığıyla Bağdadi'yi Türkiye sınrına kadar getirdiğini ve isteseydi Türkiye'nin içine kadar sokup öldürebileceğini belirten Dilipak, ''Amerikan merkezli politikadan uzaklaşmalıyız. Bağdadi'yi Rakka'dan Türkiye sınırına 10 km yakın mesafeye kadar getiren ABD, isterse İncirlik'ten Türkiye'ye sokar öyle öldürür. Çok fazla ihtimal var ortada. Kaygılarım var.'' ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'YE OPERASYON ÇEKİLİYOR

Amerika, DAEŞ'e değil Türkiye'ye operasyon çektiğini belirten Dilipak, ''Biz bu oyuna gelmeyelim. Bağdadi öldürülür, öldürülmez yerine gelecek ismi açıklanıyor ve bu adam bir Türk. Oyun bize ve bundan da kaygı duyuyorum. Bu konuda da çok dikkatli olmamız gerekiyor.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 19:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
tugo
tugo - 8 ay Önce

...baba, ne kokusu... bu şeytanlar boktan bir filim çeviriyor, sıvamaya çalışıyor...her şey göz önünde..ortada ne bağdadi, ne osama var... neden kılını göstermiyorlar? yok denize gömmüşler... vira vira...

SIRADAKİ HABER

banner5