Dilipak, pişman olan FETÖ'cülerin affedilmesini mi istedi? Bir kez daha izah etti...

Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış'ın FETÖ'cüler hakkında yaptığı açıklamalar Derin Gerçekler'de masaya yatırıldı. Dilipak'tan konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.

Dilipak, pişman olan FETÖ'cülerin affedilmesini mi istedi? Bir kez daha izah etti...

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, Abdurrahman Dilipak'ın açıklamalarda bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış'ın FETÖ'cüler hakkında yaptığı açıklamalar ele alındı. Dilipak, Yaramış üzerinden yaptığı 'affetmek' açıklamalarıyla sosyal medya üzerinde hedef olmuştu. Bu duruma da açıklık getiren Dilipak, dikkat çeken ifadelerde bulundu.

NE DİNE NE HUKUKA AYKIRI

Benim ölçüm vahiy ve Peygamber Efendimiz'in sözleridir diyen Dilipak, ''Ben Yaramış'ın açıklamalarına baktım. Tanımadığım bir kişi. Baktım Kur'an aykırı mı? Hayır. Hukuka aykırı mı? Hukukta etkin pişmanlık yasası var. Ahlaka aykırı mı? O da değil. O zaman ben burada, onun yanında durdum. Bu lanet olası darbecilerin kim olduklarını beni eleştirenlerden daha fazla biliyorum. Senin hakkın hukukun varsa affetmeyebilirsin. Bu siyasi bir meseleyse devlet kararını verir. Af talebinde bulunmak ve af etmek de normal bir durum.'' ifadelerini kullandı.

BENİM HAKKIMDA ''FETÖ'CÜLER İÇİN AF İSTEDİ'' DEDİLER

''Tövbe ediyorlarsa merhamet edin. Bu sizin hakkınız. Affetmeyen affetmesin'' diyen Dilipak, ''Birkaç sol gazete Dilipak, FETÖ'cüler için af istedi haberleri yaptı. Size fasıklar bir haber getirdiğinde üzerinde düşünmeniz gerekmez miydi? Benim böyle bir sözüm var mı yok mu bakmanız gerekmez miydi? Kur'an-ı okuyun. Sen onun ölümünü isteyebilirsin. Sana verdiği zarar karşısında bu da gerekebilir. Ama affetmek dinin bir gereğidir. Buna dikkat çekmeye çalışırken, beni hedefe aldılar. '' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOZOK 66
BOZOK 66 - 2 hafta Önce

Pismanlik duyan fetocu ben gormedim. Dilipak neyin kafasini yasiyorsun???

SIRADAKİ HABER

banner5