Dilipak, Rusya'ya istediğimizi yaptırmanın tek yolunu açıkladı!

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Derin Gerçekler'de yaptığı açıklamada Türkiye'nin Rusya'ya istediğini yaptırabilmesi için Hatay'da üs vermesi gerektiğini belirtti.

Dilipak, Rusya'ya istediğimizi yaptırmanın tek yolunu açıkladı!

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de 'Rusya, Türkiye ilişkileri' ele alındı.

RUSYA'YA İSTEDİĞİMİZİ YAPTIRMANIN TEK YOLU

Suriye konusundaki çözümde Türkiye'nin Rusya'ya istediğini yaptırabilmesi için yapılması gereken senaryoları ortaya koyan Dilipak, ''Rusya, Tartus'taki üssünü kaybetmek istemiyor. Tartus'u kaybetmek, Suriye'yi ve Akdeniz'i kaybetmek anlamına geliyor. Eğer Türkiye, Rusya'yı Suriye'yi kısmı anlamda yanına çekmek istiyorsa, İskenderun'da ya da Hatay'da Ruslar'a üs vermek zorunda. Yukarı tükürseniz bıyık, aşağı tükürseniz sakal. İki tarafı kesen bir bıçak gibi.'' ifadelerini kullandı.

PUTİN ASLA SURİYE'Yİ BIRAKMAYACAK, BİZDEN DE...

Açıklamalarına devam eden Dilipak, ''Bunu sağlayamıyorsanız Kıbrıs'ta verin. Ki daha önce Rum Kesimi'nde Ruslar'ın üsleri vardı. Patlama oldu, kapatıldı. KKTC'de Ruslar'a askeri üs değil sadece ikmal üssü olarak bir çıkış kapısı sağlayamıyorsanız, olmaz. Eskiden Libya'da da vardı, Mısır'da da vardı. Şu anda sadece Suriye'de var. Putin asla Suriye'yi bırakmayacak. Türkiye'den de vazgeçemez. O zaman iki tarafı da memnun etmeye çalışacaktır. Burada böyle bir sorun yaşıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 19:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
SULEYMAN KOÇ
SULEYMAN KOÇ - 5 ay Önce

ARAPLARA TOPRAK AMERİKALILARA ÜS RUSLARA ÜS SONRA ÇIKARSIN BAĞIMSIZI DERSİNİZ HADİ ORDAN.

SIRADAKİ HABER

banner5