banner30

banner29

Dilipak'tan Cumhuriyet'e ders gibi cevap

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Cumhuriyet Gazetesi'nin 'Erdoğan'dan Dilipak'ı sevindiren karar' başlıklı haberine sosyal medya hesabından dikkat çeken bir cevap verdi.

Dosya 07.03.2021, 22:15 07.03.2021, 22:29
Dilipak'tan Cumhuriyet'e ders gibi cevap

Ötekileştirici ve saldırgan bir haber dili kullanan Cumhuriyet Gazetesi,  'Erdoğan'dan Dilipak'ı sevindiren karar' başlıklı haberiyle ham AK Parti'yi hem de Abdurrahman Dilipak'ı hedef almıştı. Dilipak söz konusu haberi alıntılayarak dikkat çeken bir cevap verdi.

ALGI CUMHURİYETİ

Cumhuriyet'in haberinde, ''AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, İstanbul Sözleşmesi’ni destekleyen AKP’lilere hakaret eden Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında, başta genel merkez olmak üzere 81 il kadın kolu başkanıyla birlikte suç duyurusunda bulunmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, "Sözde bizimle birlikte siyasi hareketin içindeymiş gibi görünen gazeteci ve sosyal medya fenomenlerinin karşısında asla susmadık, susmayacağız" demişti.'' ifadeleri yer aldı. Söz konusu ifadeler kullanılarak haberin başlığında Çam'ın gidişine en çok Dilipak'ın sevindiği vurgusu kullanıldı.

'MUTLULUĞUM DOĞRULUĞUN HAYAT BULMASINADIR'

Dilipak twitter hesabından Cumhuriyet'in haberini alıntılayarak, ''Erdoğan'dan Dilipak'ı sevindiren karar. Kimsenin kederi benim sevincim değil. Kederin haksızlık ve yanlışlığadır. Mutluluğum doğruluğun hayat bulmasınadır. Kederler paylaşıldıkça azalir ve mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır.'' ifadelerini kullandı. 

Habervakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?