banner29

Dilipak'tan dikkat çeken 'Ergenekon' açıklaması!

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Ergenekon Davası'nın düşürülmesi kararını değerlendirdi. Dilipak, davanın düşürülmesi 28 Şubat'ta yaşananların gerçekleşmediği anlamına gelmez yönünde vurguda bulundu.

Dosya 02.07.2019, 15:44 02.07.2019, 16:10
Dilipak'tan dikkat çeken 'Ergenekon' açıklaması!

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dİlipak'ın gündeme dair açıklamalarda bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler bu hafta da önemli açıklamalar yer aldı.

ERGENEKON OLMAYABİLİR AMA BÇG HEP VARDI

Savcının Ergenekon diye bir örgütün olmadığını açıklamasının ardından Dilipak, ''Adını Balyoz ve Ergenekon koyanlar, o senaryoyu yazanlardı. Bu senaryonun gerçek olmaması, 28 Şubat'ı hazırlayan çetelerin hiçbir zaman olmadığı anlamına gelmez. Bunun adı Batı Çalışma Grubu'dur. Ergenekon ve Balyoz, BÇG'den damıtılmış FETÖ'cülerin ordu içindeki kendilerine karşı kanadı yok etmek için uydurduğu bir senaryodur. Gerçek olan Batı Çalışma Grubu'dur.'' ifadelerini kullandı. 

28 ŞUBAT'IN MİMARLARI DA ERGENEKON DAVASINA DAHİL EDİLMİŞTİ

Biz 28 Şubat'ı yaşadık diyen Dilipak, ''28 Şubat'taki zulümleri yapanlar, Ergenekon ve Balyoz'un sanıklarıdır. Cuma Dergisi'nin kapanmasıyla sonuçlanan davada, bizi mahkemeye veren Hurşit Tolon ve Çetin Doğan'dır. Bunlar yaşandı mı? Evet, yaşandı. Bunların adının Ergenekon ya da Balyoz olmaması, bunların yaşanmadığı anlamına gelmez. 1991 yılında Margaret Thatcher, tehlikenin rengi kırmızı değil artık yeşil dediğinde Türkiye'de açılan cephenin karargahı BÇG'ydi...ABD'de İslam'a karşı sopa değil havuç politikasını FETÖ üzerinden hayata geçirdi.'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?