banner29

Dilipak uyarmıştı! Şimdi dünya gündeminde...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de turistik yerlerdeki tanzim satış yerleri bizi yurt dışında kötü gösterir uyarısında bulunmuştu. Bu uyarının ardından kısa bir süre geçti ve Alman Spiegel Online, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'manav' benzetmesi yaptı.

Dosya 13.02.2019, 15:42 14.06.2019, 19:33
Dilipak uyarmıştı! Şimdi dünya gündeminde...

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu ve usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın analizlerde bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler bir kez daha gündem belirledi.

DİLİPAK BÖYLE UYARMIŞTI

Turistik noktalarda kurulan tanzim satış noktalarını sorgulayan Dilipak, ''Sirkeci'de belediyenin kurduğu çadırda, sebze-meyve satışı yapılıyor. En fazla turistin olduğu Eminönü'nde uzun kuyruklar oluşmuş. En fazla turistin geldiği bir yer burası. Turistlerin hepsi fotoğraflar çekiyor. Yarın Avrupa basınında Türkiye'de kıtlık var. Sebze ve meyve için insanlar yoksulluktan belediye satış noktalarında uzun kuyruklar oluşturuyor, yönünde haberler çıkarsa ne olacak? Bunu turistik merkezde açan kafa, hangi kafadır? Bu çözüm başka istismara kapı açmamalı.'' açıklamalarında bulunmuştu.

'ERDOĞAN MANAV OLUYOR'

Turistik bölgelerde kurulan tanzim satış noktaları Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef olmasına neden oldu. Dilipak'ın söz konusu uyarılarının ardından Alman Spiegel Online, Türkiye'den kuyruk görüntüleri paylaşarak 'Erdoğan manav oluyor' başlığını attı. Reuters da 'Türkiye hükümeti sebze tezgahı açtı' başlığını attı.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?