Dün serbest bırakılan FETÖ zanlısı korgenerale yeniden yakalanma kararı verildi!

FETÖ hain çetesinin 15 Temmuz'daki darbe girişimindeki en kritik isimlerden birisi olan Eski Korgeneral Metin İyidil, yargılandığı 15 Temmuz EDOK davasında, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. İyidil hakkında verilen karar dün İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmuştu. Bugün de Ankara 21. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet B.savcılığına zanlının tekrardan yakalanması talebinde bulundu.

Dün serbest bırakılan FETÖ zanlısı korgenerale yeniden yakalanma kararı verildi!

15 Temmuz hain darbe girişimi meselesinin en tartışmalı isimlerinden birisi olan Eski Korgeneral Metin İyidil, tutuklu olarak yargılandığı 15 Temmuz EDOK davasında, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İyidil'e verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını inceleyen İstinaf Mahkemesi, verilen bozdu veİyidil hakkında beraat kararı vererek tahliyesine hükmetti.

Bu kararın ardından Ankara Bölge Adliye Mahkeme 21. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yakalama müzekkeresi yazarak, İyidil’in yakalanmasını istedi.

HaberVakti.com

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2020, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5