banner29

Erbakan Hoca'nın hayaliydi! Gerçek Oldu!

Erbakan Hoca hedef gösterdi! Başkan Erdoğan Yolu Açtı! Bayraktar hayata geçirdi! 3 nesilin kararlı duruşu sonucu getirdi! Türkiye'nin gururu olmayı başaran Baykar Savunma, Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar öncülüğünde çok çalıştı ve Milli Görüş lideri ve 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hayalini gerçekleştirmeyi başardı. Merhum Erbakan'ın yerli savunma sanayi hamlelerini teşvik ettiği ve desteklediği biliniyordu. Baykar Savunma da bunlar arasında yer almıştı.

Dosya 08.03.2020, 16:08 08.03.2020, 17:43
Erbakan Hoca'nın hayaliydi! Gerçek Oldu!

Türkiye'nin yurt dışı ve yurt içi operasyonlarında adeta tarih yazan İHA ve SİHA'ların Milli Görüş lideri ve 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın en büyük hayallerinden biri olduğu biliniyordu. Merhum Erbakan'ın hayalini Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın gerçekleştirdiği belirtiliyor.

ERBAKAN, BAYKAR MAKİNE'Yİ 2009 YILINDA ZİYARET ETTİ

Türkiye'nin ağır sanayi hamlesi için ömrünü vakfeden Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, siyaseten elinde çok fazla güç olmasa da ülkenin kalkınması için yapılabilecek en üst düzey hizmetlere imza atmayı başarmıştı. Savunma sanayisinin önemli araçlarından biri olan İHA'ların yapılmasını teşvik ettiği ve yerinde denetlediği biliniyordu. Türkiye gündemine oturan SİHA'ların mimarı Baykar Makine'yi de 2009 yılında ziyaret eden Erbakan Hoca'nın projeleri desteklediği ortaya çıktı. Erbakan Hoca'nın Baykar'ı ziyaret edip, ziyaretçi defterine "şahsiyetli müessese" diye yazdığı belirtildi.

ERBAKAN HOCA, BAYRAKTAR'I ÇAĞIRDI VE ANLAT DEDİ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Erbakan Hoca ve Selçuk Bayraktar'a ilişkin olarak yaşadığı bir olayı Milli Gazete'da kaleme almıştı. 2006 yılında Müslüman Topluluklar Birliği Toplantısı'nı düzenlediklerini ve program esnasında Erbakan Hoca'nın kendilerini çağırdığını söyleyen Kaya, Erbakan Hoca'nın “Çabuk Özdemir’i (Bayraktar) bulun. Selçuk’u da alsın acil olarak buraya gelsin” ifadelerini kullandığını söyledi. Erbakan'ın direktifi sonucunda hemen Selçuk Bayraktar'ın babası Özdemir Bayraktar'ı aradıklarını söyleyen Kaya, Özdemir Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'ın hemen geldiğini kaydetti. Mustafa Kaya, Erbakan Hoca'nın Selçuk Bayraktar'a “Selçuk bilgisayarını aç. Sunumu burada yapacaksın.'' dedi.  Kaya, "Selçuk Bey İHA’ların elle fırlatılanları dahil ilk prototiplerinin görüntülerini ve teknik detaylarını İngilizce olarak anlatmaya başladı. Çünkü salondakilerin yüzde 80’i çeşitli İslam ülkeleri ve diğer ülkelerden gelen temsilcilerdi. Selçuk bey konusuna hakimdi. Sunumu çok iyiydi.'' Sunum sonrası da Erbakan Hocamız salona döndü. “Ağır sanayi trenini maalesef kaçırdık. Şimdi ülkelerinizde bu türden yüksek teknoloji projelerine destek vermelisiniz. Bir ülkenin şu kadar uçak gemisi varsa, siz o sayıyı yakalayana kadar onlar daha fazlasını yapar” dedi." açıklamalarını kullanarak o gün yaşananları anlattı.

İLK PROTOTİPE 'ERBAKAN' ERBAKAN DAMGASI

Selçuk Bayraktar daha önce ilk prototipin kuyruk numarasının "TC-ERB: ERBAKAN" olduğunu gösteren bir mesaj paylaşmıştı. Bayraktar, sosyal medya hesabından bir İHA’nın 2014 yılında uçan ilk prototipinin fotoğrafını paylaşmıştı. Bayraktar, Erbakan’ın vefat yıldönümünde paylaştığı prototipin kuyruk numarasının ise “TC-ERB: ERBAKAN” olduğunu belirtmişti.  Bayraktar paylaştığı mesaja şu ifadeleri ekledi: "Beyniyle gönlüyle Türkiye'nin milli ve özgün ilk Taktik İHA Sistemi Bayraktar TB2 PT-1. Taktik İHA'nın 2014 yılında ilk uçan prototipi. Kuyruk numarası TC-ERB: ERBAKAN. Ömrünü Türkiye'mizin kalkınma mücadelesine adadı. Mekanın cennet olsun Erbakan Hocam…"

ERBAKAN HER ZAMAN VURGULAMIŞTI

Erbakan'ın yerli İHA ve SİHA projelerini desteklediği ve teşvik ettiği herkes tarafından biliniyordu. Erbakan'ın yaptığı konuşmalarda da bunu sıklıkla dile getirdiği görülmüştü.

Erbakan'ın İHA ve SİHA hakkında yaptığı açıklamalar arasında şunlar yer aldı:

- ''Teknolojiyle şimdi şu mümkün mü? Ben şimdi masada oturuyorum. Şurada bir düğmeye basıyorum. İstanbul Havalimanı'ndan pilotsuz uçak havalanıyor. Uçağın önünde ne varsa, ben de ekrandan görüyorum. Ve karşımdaki santrala düğmeye basar basmaz, füzeyi atıyorum. Ve berhava ediyorum, oturduğum yerde. Ortada insan yok.''  

- ''Bekleyecek miyiz? Hayır. Gelin biz bir teknoloji araştırma vakfı kuralım. Bu vakıf Amerika'dan daha üstün füzeleri geliştirsin. Amerika'dan daha üstün pilotsuz uçakları geliştirsin. Bilgisayarla hedefi şaşmadan. Güdümlü mermileri, uçaksavarları, tanksavaları geliştirsin.''

- ''Her şey hayalden başlar. Bunun temelinde inanç yatar. İnanırsanız başarırsınız.''

- ''Cenab-ı Allah ''düşmanın silahının üstününü hazırlayın'' diye emir vermiş. Biz de daha üstün silahları hazırlamakla zaten görevliyiz.''

HaberVakti

Yorumlar (3)
yılmaz bay 1 yıl önce
helal olsun. çok çalışmak çok okumak.
yılmaz bay 1 yıl önce
Harun Reşîd, devrinde üstün bir otorite ve kuvvet sahibi idi. Yüksek bir medeniyeti ve kültürü temsil ediyordu. Batıda Fransa kralı Şarlman, düşmanı Bizans’a karşı Harun Reşîd ile dost geçi niyor ve hediyeler gönderiyordu. Harun Reşîd de bu meşhûr Avrupalı krala bir duvar saatini hediye olarak göndermişti. O zaman medeniyet ve kültürde çok geri olan Avrupalılar, bu saatin çalışmasını görünce, içinde şeytan var diye korkmuşlardı.
Cenk 12 ay önce
Allah onlardan razı olsun ,hepsi bu vatan için uğraştı uğraşmaya devam ediyor ,Erbakan, Erdoğan, Bayraktar projesi saat gibi işliyor
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?