banner30

banner29

Erbakan'ın Adnan Menderes'le olan bilinmeyen anısı!

Eski Rize Milletvekili ve ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, merhum Necmettin Erbakan'ın Adnan Menderes ile yaşadığı anısını Akit TV'nin sevilen programı Milli Diriliş'te anlattı.

Dosya 20.09.2018, 15:17 27.05.2020, 15:15
Erbakan'ın Adnan Menderes'le olan bilinmeyen anısı!

Akit TV'nin sevilen programı Milli Diriliş'te ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'in geçmişte gerçekleştirmiş olduğu bir konferansta merhum Necmettin Erbakan'ın Adnan Menderes ile yaşadığı anısını anlattığı görüntülere yer verildi.

Yılmaz, şunları söyledi: “Bir gün Erbakan Hocama sordum ‘hocam Menderes ile ilgili hatıran var mı' diye. Bir tanesini anlattı: ‘Gümüş motor fabrikasını kurduk 1957'de yüzde yüz yerli motordu. 500 liraya piyasaya sürdük. Bu Koç ailesi bizi batırmak için Yahudi general motorlarını 250 liraya piyasaya sürdü. Kapanıyorduk üzüldük ne yapacağız diye. Bir gün sabah namazına şoför geldi. Hocam Menderes fabrikaya geldi diye. Koştuk fabrikaya alnımdan öptü beni. Derdin ne kardeşim diyerek alnımdan öptü beni. Derdim Yahudi dedim. Gel Ankara'ya bu fabrika kapanmaz dedi. Ankara'ya gittim. Adnan Menderes'i aradım, Maliye Bakanını yanıma gönderdi. İki saat sonra Maliye Bakanı yanıma geldi ve bir bavul para verdi'". dedi.



Haber Vakti-Özel

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?