banner29

"Erdoğan, Soylu'nun istifasını kabul etmedi" iddiası!

İçişleri Süleyman Soylu yaklaşık bir saat önce yayınladığı bir mesajla İçişleri Bakanlığı görevini bıraktığını ifade etmişti. Bu olay karşısında vatandaş istifa ile ilgili görüşlerini sosyal medyada ifade etmeye başladı. Herkesin merak ettiği soruların başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu istifayı kabul edip etmiyeceği geldi. Bazı gazetecilerin ve aktivistlerin iddialarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi.

Dosya 12.04.2020, 22:37 12.04.2020, 23:39
"Erdoğan, Soylu'nun istifasını kabul etmedi" iddiası!

Tüm Türkiye, Bakan Soylu'nun istifa açıklamasıyla şoke oldu. Beklenmedik bir şekilde istifa ettiğini açıklayan Süleyman Soylu'nun bu kararı halk tarafından benimsenmedi ve tepkiyle karşılandı.

Sosyal medyada kovid-19 gündeminin de önüne geçen bu olayla alakalı sadece Türkiye değil, yakın ilişki içerisinde olduğumuz ülkelerde de konuşulmaya başladı.

"İSTİFA KABUL EDİLMEYECEK"

Herkesin ortak noktada buluştuğu ifadelerden birisi de bu istifa kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmeyeceğiydi. Terörle mücadele meselesinde attığı adımlarla artık Türkiye gündeminden PKK kavramını çıkaran Bakan Soylu'nun istifasına gerekçe olarak gösterilen sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında oluşan durumun, Soylu'nun istifasını gerektirmediği yönünde oldu.

İSİFA KABUL EDİLMEDİ İDDİASI!

İstifa kararının Başkan Erdoğan tarafından kabul edilmediği de bir çok gazeteci tarafından iddia ediliyor. Aktardıkları bilgiye göre Başkan Erdoğan, Bakan Soylu'yu arayarak istifasını kabul etmediğini ve görevine devam etmesini emrettiği belirtiliyor.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Çumurbaşkanı REÇEP TAYIP ERDOĞAN Umarım Süleyman Söylüden Vaz Keçemez Süleyman Şöylü Türk Halkına MEHMETÇİKLERE KOL Kanad İdi Umarım Hepsi Üzgün Türk Halkında Olan Küçeye Çıkma Yasağın Sıkıntıları Onu Üzdü Türk Halk İnsanları Hansı Kanuna Uyuplarki İndide Uyalar Süleyman Söylün İşden Getmesi Türk Halkın Mehmetçiklerin Üzmek Demek
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?