banner29

Eşcinsel Selin Ciğerci evlat edineceğini açıkladı! Eşcinseller evlat edinebilir mi?

Eşcinsel kimliğiyle öne çıkan Selin Ciğerci'nin yasa dışı bir şekilde evlat edineceğinin ortaya çıkması tepkilere neden oldu. Ciğerci katıldığı bir televizyon programında eski manken Deniz Akkaya ile tartıştı.

Dosya 18.09.2020, 15:06 18.09.2020, 15:51
Eşcinsel Selin Ciğerci evlat edineceğini açıkladı! Eşcinseller evlat edinebilir mi?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de eşcinsellik propagandası tüm hızıyla artmaya devam ederken, eşcinsellerin evlat edinmesi de gündeme gelmeye başladı. Eşcinsel kimliği nedniyle popüler olan transeksüel Selin Ciğerci'nin evlat edineceğini açıklaması tartışmalara neden oldu.

'İKİZ ÇOCUKLARIM OLACAK'

Geçtiğimiz aylarda çocuk evlat edineceğini dile getiren Ciğerci, ''Buraya çok mutlu bir anne adayı fotosu bırakıyorum. Biz işlemlerimize başladık. Dua edin bir aksilik olmasın, seneye evladımızı kucağımıza alalım. Benim inşallah ikiz çocuklarım olacak. Fazla dillendirmek istemiyorum. Ama beni sevenler bana dua etsin. Başka bir şey istemiyorum. Ben bu mutluluk duygusunu doğurmadan tadacağım. Doğurmakla anne olunmuyor biliyorsunuz." ifadelerini kullanmıştı.

KANUNA UYGUNLUĞUNU ARAŞTIRDINIZ MI?

Ciğerci'nin bu açıklamaları tekrar gündeme gelmiş ve magazin programında tartışma konusu oldu. Tartışmada Ciğerci, “Sizin canınız sıkılıyor galiba Deniz Hanım… Şu anda ne hamile olan biri var ne de taşıyıcı anne. Ben sadece isteklerimi söyledim. İstersem evlatlık alırım, istersem taşıyıcı annelik yaptırır hapse de girerim. Size ne?” dedi. Bunun üzerine Deniz Akkaya, “Herkes annelik normlarına uygunsa anne olabilir. Bu kadar sosyal medyadan açıklamalar yaparken, taşıyıcı anneliğin Türkiye’de kanuna uygun olup olmadığını araştırmadınız mı?” diye sordu.

FUHUŞ YAPTIĞINI KABUL EDEN BİR ZAT

“Daha çocuğum olmadan böyle konuşmalar yapıyorsunuz” diyen Ciğerci’ye karşılık veren Akkaya, “Senin çocuğun olamaz bu şekilde. Kanunlar izin vermiyor” şeklinde konuştu.  Ciğerci, “Kızınla mayolu fotoğraflarını yayınlıyorsun. Onun reklamını yapıyorsun. Sana ne benim isteklerimden” diyerek tepkisini gösterdi. Akkaya Selin Ciğerci'yi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na şikayet edeceğini söylerken ünlü isme fuhuş suçlamasında da bulunarak, "Bu zad kendi ağzıyla parasız kaldığı dönemde fuhuş yaptığını kabul etmiştir. Herkesin ahlak anlayış kendini ilgilendirir ama anne olmayı senden öğrenecek değilim. İnsan fuhuştan buralara geldim diyerek övünürken aynı anda çocuğuna mayo giydirdin diyecek kadar işine göre değerleri değişen şahsiyetsizsin." ifadelerini kullandı.

KISA FİLME DE KONU OLMUŞTU

Yaşanan tartışmaların ardından akıllara Rusya'da eşcinsellerin evlat edinmesiyle ilgili hazırlanan kısa film geldi. Söz konusu kısa filmde evlat edinilecek olan çocuk anne beklerken elinde kız kıyafetleriyle bekleyen bir eşcinselle karşılaşıyor.

Yorumlar (2)
Hüseyin KAÇIN 10 ay önce
ÖNGÖRÜ
Benim öngörüm en yakın zamanda eşcinsel evlilikler talebiyle toplum karşılaşacak daha sonra bu kabul edildiğinde eşcinsellerin evlat edinme hakkı talebi söz konusu olacaktır.
25 Mart 2011 TV5 Ana Haber Bülteni https://www.youtube.com/user/escinselterapi
Selin Alyamaç 9 ay önce
Embesil misiniz bu haberi ne mantiğa gire yazdınız selin ciğerci eşcinsel değil transeksüel yalnız eşcinsellikle transeksüellik farklı şeyler önce bu kavramları öğrenin ondan sonra haber yapın
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?