banner30

banner29

Eski başbakan Türk elçiliğine sığındı...

Malezya'da eski başbakan ve muhalif lider Enver İbrahim'in hakkındaki eşcinsel suçlamalarından sonra başkent Kuala Lumpur'daki Türkiye Büyükelçiliği'ne sığındığı bildirildi.

Dosya 30.06.2008, 01:57 03.08.2019, 23:25
Eski başbakan Türk elçiliğine sığındı...


Enver İbrahim’in siyasi sığınma talebi olmadığı açıklandı. Eski başbakan İbrahim’in partisinin sözcüsü Tian Chua, Enver İbrahim’in güvenlik nedeniyle Türkiye Büyükelçiliği'ne sığındığını söyledi.

Sözcü, “Kendisi korunma amaçlı olarak orada, siyasi sığınma için değil. Kendisinin güvenliğinden emin olmak istedik" dedi. Bir erkeğin, Enver İbrahim’in kendisine “fiili livata"da bulunduğu iddiasıyla başvurduğu, bu iddianın soruşturulmakta olduğu belirtiliyor.

Enver İbrahim ise suçlamaları “Tamamen uydurma" diyerek reddediyor. İbrahim, 10 yıl önce başbakan yardımcısı iken de benzer bir iddiayla tutuklanmış, Yolsuzluk suçundan hapis yatmıştı. Ayrıca İbrahim'in “fiili livata" suçundan aldığı ceza yüksek mahkeme tarafından bozulmuş ve 2004 yılında serbest bırakılmıştı.

DAHA ÖNCE TUTUKLANMIŞTI

Enver İbrahim ülkenin başbakan yardımcılığı görevini yürütürken 1998'de dönemin başbakanı ve hâlen ABİM genel genel başkanı olan Dr. Muhammed Nur Manuti tarafından görevine son verilmişti. Ardından Enver İbrahim demokratik reform çağrısı yapılan gösterilere liderlik etmiş, Sonrasında da yetkiyi kötü kullanmak ve eşcinsel ilişkiye girmekten tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?