banner29

Evde ekmek hazırlayanlar bu habere dikkat! İyi ekmek için bunları uygulayın...

Karantina günlerinde evde ekmek yapımı arttı. Ancak hamuru mayalamak için kullanmak zorunda kaldığımız ürünlerin çoğu, doğal değil. Bu durumun önüne geçmek adına evde kendi mayamızı üretmemiz mümkün. Peki doğal maya ile doğal ekmek nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Dosya 09.04.2020, 21:41 09.04.2020, 23:45

Kovid-19 salgınına yakalanmamak için en iyi önlem izolasyon. Bir çok vatandaşımız da kendini ve sevdiklerini koronavirüsünden korumak adına evde vakit geçiriyor. Evde olduğumuz bu günlerde bir çok insan da mutfakta daha fazla vakit geçirmeye başladı. Böyle olunca evde ekmek yapmayı tecih edenlerin sayısı arttı. Evde ekmek hazırlayanların neredeyse hepsi sağlıksız olan biyoteknoloji ürünü mayaları tercih ediyor. Peki Evde ekmek mayasını doğal olarak üretmek mümkün mü?

EVDE İYİ EKMEK NASIL HAZIRLANIR?

Evde ekmek hazırlayanlara bir dizi öneride bulunan Gıda Hareketi Başkanı ve Gerçek Hayat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer, hazır mayaların biyoteknoloji ürünü olduğu için kullanılmaması gerektiğini, bunun yerine ev hanımlarının doğal ekşi mayayı tercih etmeleri gerektiğini belirtti. 

Özer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda doğal ekmeğin hangi özellikleri taşıması gerektiğini de sıraladı.

İşte o paylaşım;

Evde ekmek yapanlar hazır mayaya yöneldiği için bu biyolojik mayalar aşırı durumda fiyatı yükseldi. Hazır ekmek mayaları biyoteknoloji ürünüdür. Evde iyi bir ekmek yapmamız için en önemli detay ekşi mayadır.

Evde ekmek yapmak isteyenler

1) Ekşi maya kullanmalı

2) Beyaz un kullanmamalı

3) Tuz kaya tuzu olmalı

4) Su klorlu olmamalı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?