banner30

banner29

Facebook ve İnstagram'dan Türk muhabire sansür! Filistin paylaşımları...

Facebook yönetimi İnstagram ve Facebook'ta Filistin'le ilgili paylaşımlarda bulunan savaş muhabiri ve insan hakları aktivisti Ömer Ensar'ın hesabını kapattı. Ensar'ın Filistin'deki mazlumların sesini dünyaya duyurduğu için hesabının kapatıldığı belirtildi.

Dosya 24.05.2020, 20:41 24.05.2020, 21:33
Facebook ve İnstagram'dan Türk muhabire sansür! Filistin paylaşımları...

Daha önce Filistin'le ilgili paylaşımlarda bulunan çok sayıda sayfayı ve hesabı kapatan Facebook yönetimi, son olarak savaş muhabiri Filistin asıllı Türk vatandaşı Ömer Ensar'ın hesabını kapattı.

İSRAİL'İN GAZZE'YE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SALDIRILARI YAYINLADI

Sansüre uğrayan Ensar, ''Facebook’ta Gazze’ye bombalandığında İsrail’e karşı yaptığım paylaşımlar, Gazze saldırıların görüntülerim ve fotoğraflarını paylaştığım için kapandı. Ayrıca onlarca Filistinli gazetecinin hesaplarını kapattılar. Özellikle Ortadoğu ile ilgili yaptığım paylaşımlardan, TSK'nın Suriye’ye girmesiyle ilgili paylaşımlarım onların zoruna gitti. Çünkü hemen sonrasında uyarı vermeden kapatıldı.'' ifadelerini kullandı.

Ömer Ensar'ın kapatılan hesabı:

UYGULAMA PUANI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Filistinli gazetecilere ve Filistin'e destek verenlere sansür uygulayan Facebook'a karşı Play Store ve Apple Store'da yer alan uygulamalarına 'sansür uygulandığını' vurgulayarak bir puan verme kampanyası başlatıldı. Tüm dünyada ses getiren kampanyada Facebook'un puanlaması olumsuz yönde etkilendi. 

Ensar'a hesabının kapatıldığına dair gelen maildeki detaylar:

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?