banner29

'Fahişe' üzerinden Dilipak'ı hedefe koydular! Peki ya işin aslı neydi?

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ın 27 Temmuz Pazartesi günü yayımlanan yazısında İstanbul Sözleşmesi'ni destekleyenlere 'fahişe' dediği iddia edildi ve sosyal medyada linç girişimi başlatıldı. Dilipak, yaptığı açıklamada söylediklerinin çarpıtıldığını vurguladı.

Dosya 30.07.2020, 23:19 31.07.2020, 20:07
'Fahişe' üzerinden Dilipak'ı hedefe koydular! Peki ya işin aslı neydi?

Uzun yıllardır tartışma konusu olan ve Türkiye gündeminden düşmeyen İstanbul Sözleşmesi'ni eleştiren isimlerin başında gelen Abdurrahman Dilipak kaleme aldığı ''AKP’nin papatyaları'' başlıklı makalesinde geçen 'fahişe' ifadesi üzerinden sosyal medyada linç edilmeye çalışıldı. 

DİLİPAK'IN AÇIKLAMASI ÇARPITILDI

Dilipak'ın 3 gün önce kaleme aldığı yazısında, ''AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum “Yeşil Sermaye” de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim “Yeşil sermaye” davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!'' ifadelerini kullanarak fuhşiyatı destekleyenlere karşı sessiz kalındığı vurgusunda bulunmuştu. Bu açıklamasını ele alan linç çetesi, Dilipak'ın İstanbul Sözleşmesi'ni destekleyenlere 'fahişe' dediği algısı oluşturmaya çalıştı.

ELEŞTİRİM FUHŞİYATA ÇANAK TUTANLARA

Twitter'da 'fahişe' etiketi adı altında kendisine sistemli bir şekilde yüklenilmesinin ardından Dilipak, ''“Akp nin papatyaları” isteyen internetten okur. Istanbul Sözleşmesinde evlilik dışı(partnerlik) ilişkiler, Cinsel yönelim gibi başlıklar mevcut. Bunlar dinimizde fuhşiyat olarak tanımlanmaktadır. Bu tarz ilişkileri şiddetli bir şekilde savunanlarla ilgili kullandığım fahişe tanımlaması maksadı dışında yorumlanmistir. Burda eleştiri fuhşiyata çanak turanlara. Bunun kadını-erkeği yoktur. Fiil aynı ise suçta günah da aynı şeydir.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Sadi 8 ay önce
İmza atarım. Fuhşiyyata çanak tutan erkek ve kadın fahiş işlem yapmıştır.
NOT: Fahiş=aşırıya kaçma, haddi aşmadır.
Musa 8 ay önce
Dilipak ataturkün merhum annesi hakkındada ona benzer laf demişti ondan sonra daha dinlemedim kendisini.Peygamberimizin yolundan gittigini iddaa eden insanlar fahişe kadının bile dedikodusunu yapamaz kaldıki atatürkün annesini tanıyormusunuzki konuşuyorsunuz.Böyle insanlara deger verirdik konferanslarına giderdik ama artık hiçbirini kaale almıyorum küçük adamlar bunlar benim gözümde
Mehmet 8 ay önce
Söylediğiniz söz hakikat olsun ama her hakikat her yerde söylenmez
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?