banner30

banner29

Gebze'nin en genç belediye meclis üyesi olacak!

Gençlere yönelik hamleleriyle dikkat çeken AK Parti, Gebze'de de gençleri siyasete kazandırmaya devam ediyor. 13. sıradan AK Parti Gebze Belediye Meclis Üyesi adayı olan Osman Sezer, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde belediye meclisine girmeye hak kazanırsa Gebze'nin en genç belediye meclis üyesi olacak.

Dosya 16.03.2019, 15:30 01.07.2019, 23:38
Gebze'nin en genç belediye meclis üyesi olacak!

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken gençlerin siyasette aktif rol alması gözlerden kaçmıyor. Bu isimlerden birisi de AK Parti'nin Gebze Belediye Meclis Üyesi adayı Osman Sezer oldu. AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz'ün listesinden 13. sırada meclis üyesi adayı olan Osman Sezer seçildiğinde Gebze tarihinin en genç meclis üyesi olacak.

Osman Sezer Kimdir?

Aslen Kastamonulu olup 1995 Gebze doğumludur. İlk öğreniminin 5 yılını Beylikdağı İlköğretim okulunda, son 3 yılını ise burslu olarak Özel Gebze Hisar Koleji'nde gerçekleştirmiştir.  Kartal Anadolu Lisesi'nde lise eğitimini tamamlayıp, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur.  Arapça ve İngilizce dil eğitimi almıştır.
Üniversite yıllarında yoğun olarak sivil toplum çalışmalarına dahil olmuş, İHH İnsani Yardım vakfının Kocaeli GENÇ İHH yapılanmasının kurulumunda aktif rol almış ve 4 yıl boyunca çalışmalarına devam etmiştir.  
Bu süreçte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Akademik okulları kapsamında "Uluslararası Diplomasi Okulu" koordinatörlüğünü yürütmüştür. 


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençlik Projelerini Destekleme Programları kapsamında 2014 yılından bugüne projelerde aktif rol almaktadır. Bu projeler kapsamında ; sosyokültürel, teknolojik ve teolojik konularda araştırmalar yapmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinde ve Afrika, Asya, Avrupa kıtalarında 12 farklı ülkede çalışmalar yürütmüştür. Hali hazırda da Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği "Direnişten Dirilişe: Anadolu'nun Kapısı" adlı projenin koordinatörlüğünü sürdürmektedir.  Aktif siyasi hayatına 2017 yılında "İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi" olarak dahil olup, kısa sürede yerel yönetimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığına getirilmiştir. Şuan da sivil toplum ve halkla ilişkilerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?