banner5

banner29

Haberimiz ses getirdi! Vatandaş tepkili!

Tarihi camideki insan suretine vatandaş da tepki gösterdi! İstanbul'un en çok ziyaret edilen camilerinin başında gelen bir camimizin mihrabına gizlenen insan sureti, geçtiğimiz günlerde Milli Diriliş Programında Şevki Yılmaz tarafından gündeme getirilmiş ve söz konusu suretin kaldırılması istenmişti. Bu açıklamaların ardından vatandaşlardan büyük tepki geldi. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar özellikle o caminin hangi cami olduğunu sormalarının yanısıra bu skandal için yetkililerin harekete geçmelerini talep ettiler! İşte detaylar...

Dosya 08.02.2020, 12:38 08.02.2020, 14:04
Haberimiz ses getirdi! Vatandaş tepkili!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te İstanbul'daki tarihi bir caminin mihrabında yer alan suret gündeme getirilmişti. Gündeme getirilen olayın ardından vatandaştan da konuyla ilgili çok sayıda tepki geldi ve suretin kaldırılması talep edildi.

NE OLMUŞTU?

Milli Diriliş'te konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, ''İstanbul’un Maneviyat Merkezindeki Tarihi Camimizin Restore çalışmaları sırasında İmamın namaz kıldırdığı Mihrabın üstünde taç giymiş Papaz sületini görünce şoke olduk! Taç giymiş bir papaz silüeti gibi duruyor. Vakıfların bunu düzeltmesi gerekiyor. Eski şekline döndürmeleri uygundur. Bunu artık kim, ne zaman yaptıysa, bilerek mi yapmıştır?'' ifadelerini kullanmıştı. Program yapımcısı Bülent Deniz de ''Diyanet İşleri kilisevari oturma düzenlerine müdahale etmişti! Sandalyeler Camilerimizden kaldırılmıştı! Camilerimizde ikonik hiç birşey olamaz'' açıklamasında bulunmuştu.

VATANDAŞ TEPKİLİ VE ÇÖZÜM BEKLİYOR

Milli Diriliş'te olayın gündeme getirilmesinin ardından haber merkezimize telefonla ve mail yoluyla ulaşanlar tepkilerini dile getirdi. ''Gerçekten böyle bir suret konusuysa yetkililerin bunu bir an önce kaldırması icab eder'', ''Bu suret ne zaman ve kimler tarafından oraya yerleştirildi açıklanmalı'' gibi ifadelerle olaya tepkisini gösteren vatandaşlar yetkilileri de bir an önce göreve çağırdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?