Hamas ile El Fetih anlaşmazlığı: Müebbet yiyeceğimi bilsem de bir şeyler yaparım

Filistin davasının en önemli iki grubu Hamas ve El Fetih arasındaki anlaşmazlıklar, İsrail hapishanelerinde de devam ediyor. İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular hakkında yapılan bir belgeselde söz konusu gerçek bir kez daha aleni bir şekilde ortaya çıktı.

Hamas ile El Fetih anlaşmazlığı: Müebbet yiyeceğimi bilsem de bir şeyler yaparım

İsrail'de yüksek güvenlikli hapishaneleri konu alan bir belgeselden bahseden Anadolu Ajansı Washington muhabiri Safvan Allahverdi, cezaevilerinde Filistinli direnişçilerin içine düştüğü ayrılığı ortaya koyan ifadelerde bulundu.

HAMAS VE EL FETİH ÜYELERİ AYNI KOĞUŞTA KALMAK İSTEMİYOR

Belgeselde karşılaştığı bir bölümden bahseden Allahverdi, ''Hapishanenin bayanlar kısmında solcu El Fetih üyesi kadınlar kalıyor. Ancak aynı koğuşa dini ağırlıklı Hamas üyesi 30 kadın getiriliyor. Bu durumdan rahatsız olan Fetih üyesi kadınlar, koğuştaki güç dengelerinde sorunlar çıkmasından endişe ediyor.'' açıklamalarında bulundu.

BENİ BURAYA KOYARSANIZ PİŞMAN OLURSUNUZ!

El Fetih üyeleriyle aynı koğuşta kalmak istemeyen Hamaslı bir kadın, "Beni buraya koyarsanız, pişman olursunuz. Bize burada yer yok. Müebbet yiyeceğimi bilsem de bir şeyler yaparım." ifadelerini kullanarak adeta tavrını bir şekilde ortaya koyuyor. 

VATAN SAVUNMASINDA BİLE BİR ARAYA GELEMEDİLER

Hamas ile El Fetih arasındaki anlaşmazlıklar hakkında ''Onları aynı yere koyarak fikir alışverişi ve demokratik kararlar almalarını sağlıyoruz. Belki de demokrasinin ruhu bu. Hatta gruplar arasında barışı sağladığım için Filistinlilerce ulusal kahraman bile ilan edilebilirim" açıklamasında bulunan İsrailli hapishane yetkilisinin adeta Filistinli direnişçilerle dalga geçtiğini belirten Allahverdi, ''Ne acı ki, ideolojik çatışma uğruna vatan savunmasında bile bir araya gelemeyen aynı toprağın insanları, İsrail hapishanesinde bir araya getiriliyor. Anlayabilene ne büyük ders..'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5