banner29

Hamas'tan İslam ülkelerine sert mesaj

Dosya 30.06.2008, 02:09 03.08.2019, 23:28
Hamas'tan İslam ülkelerine sert mesaj

Hamas, Mescid-i Aksa'nın yıkılma projeleri ile muhatap olurken İslam ve Arap devletlerinin sessiz kalmalarının affedilemez olduğunu ifade etti.

İslami Direniş Hareketi'nin resmi sözcüsü Fevzi Berhum, bugün yaptığı basın açıklamasında Arap ve İslam devletlerinin Mescid-i Aksa'nın altında devam kazılar karşısındaki sessizliklerinin işgalcilerin eylemlerine hızlı bir şekilde devam etmesine olanak sağladığını ileri sürdü.

Berhum, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki kazılara devam ederken arap devletleri ile imzaladıkları anlaşmaları, AB ülkeleri ve ABD'den gelen yardım ve desteği ve Filistin'de devam eden ihtilafları kullandığını belirtti.

Hamas hareketinin liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan da Mescid-i Aksa'nın yıkım tehlikesi karşısında Arap ve Müslüman devletlerinin sessiz kalmalarını kınadı. Dr. Rıdvan, Arap ve Müslümanların seslerini çıkartamamalarını "utanç verici" olarak vasıfladı.

Dr. Rıdvan, Mescid-i Aksa'nın altında devam eden kazıların Filistinlilere ve tüm dünya Müslümanlara yapılmış saldırı olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Dr. Rıdvan, "Kudüs sadece Filistinlilerin değildir. Kudüs, tüm Arap ve Müslümanlarındır. Şimdi seslerini çıkartmayanlar yarın Allah katında ne diyecekler? Buna ilave olarak tarih onları affetmeyecek. Herkes, Mescid-i Aksa'nın maruz kaldığı tehlike ve Yahudileştirmeden kurtarılması için çalışmalı" dedi.

İsra haber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?