banner30

banner29

Hatay'daki yangınların arkasında terör örgütü PKK mı var?

Hatay'dan dün başlayan yangın yerleşim yerlerine kadar sıçrarken, yangının terör örgütü PKK'ya bağlı Ateşin Çocukları İnisiyatifi'nin gerçekleştirebileceği üzerinde duruluyor.

Dosya 10.10.2020, 14:18 10.10.2020, 23:21
Hatay'daki yangınların arkasında terör örgütü PKK mı var?

Dağda sıkışan ve hareket alanı bulamayan terör örgütü PKK, daha önce büyükşehirlerde ve kırsalda yangın çıkararak terör saldırılarını değiştirmişti. Son olarak Hatay'da çıkan yangının arkasında terör örgütü PKK'nın olabileceği söylendi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK İZLERİ

Orman yangınlarını ve kundaklamaları üstlenen terör örgütü PKK'ya bağlı Ateşin Çocukları İnisiyatifi'nin Hatay'da yeni bir eylem içine girdiği şüpheleri artarak devam ediyor. Canlı bomba eylemlerinin yanı sıra çok sayıda kanlı saldırı gerçekleştiren terör örgütü PKK'nın ormanlara da saldırarak doğayı ve hayavanları da katletmeye devam ediyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ: TERÖR BAĞLANTISI ARAŞTIRILIYOR

Hatay'da çıkan yangınlarla ilgili şüphelere cevap veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ''Bununla ilgili orman teşkilatımızında bazı kaygı ve şüpheleri var. Bizim şu anki işimiz yangını kontrol altına almak ve söndürmek. Bunla alakalı Hatay Valiliği çok yönlü soruşturmayı bir yandan sürdürüyor. Bazı görgü tanıkları olduğuna dair bazı söylemler var" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?