banner29

Hicri Yılbaşı bu yılda mı garip ve mahzun kalacak?

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bu yıl 31 Ağustos'a denk gelen 1 Muharrem Hicri 1441. Yeni yılla ilgili açıklamalarda bulunarak, Hicret'in ve Hicri Yeni Yılımızın gerekli ilgiden uzak kaldığı vurgusunda bulundu.

Dosya 29.08.2019, 18:56 29.08.2019, 20:48
Hicri Yılbaşı bu yılda mı garip ve mahzun kalacak?

Milli Görüş Hareketi'nin simge isimlerinin başında gelen ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, yaklaşan Hicri Yılbaşı'yla ilgili bir yazı kaleme alarak: ''Hiç bir Hıristiyan ülke, Hicri yılbaşımızı kutlamazken, bize ne oluyor ki onların yılbaşını kutlayıp resmi tatil yaptık? Ve tam bir asır, kendi Medeniyetimizin haftalık Cuma tatilimizden, Hicri takvimimizden ve yılbaşımızdan uzaklaştık!?'' sözleriyle ciddi bir soruna değindi ve uyarılarda bulundu.

Yılmaz yazısında Hicret'in ne olduğunu özetlerken, kameri takvimde baz alınan Efendimizin Hicretini ve 1441. Yılında HİCRİ YILBAŞININ NE KADAR MAHSUN VE SAHİPSİZ olduğunu acı örneklerle ortaya koydu.

İşte Yılmaz'ın söz konusu yazısı:

31 Ağustos 2019 Cumartesi akşamı, Hicri 1 Muharrem 1441. İslami Yılbaşımıza kavuşacağız inşAllah. Hicri 1441. Senemiz, hayırlı ve bereketli olsun. Hanelerimize, memleketimize ve tüm dünyaya hayırlar ve bereketler getirsin inşAllah!

Evet! Hicri 1 Muharrem’de yeni bir yıla kavuşuyoruz ancak yıllardır olduğu gibi bu yılda bu geceyi garip ve mahzun karşılayacağız!

Avrupa’da kendi Peygamberlerinin doğum gününü ve bugüne atfedilen 1 Ocak yılbaşını Devlet töreniyle karşılıyorlar. Bir hafta evvel, caddeler, sokaklar, devlet daireleri ve evler süsleniyor. Okullar, daireler bir çok iş yeri tatile giriyor! Ve çalışanlara Peygamberlerinin doğumu hürmetine ikramiye veriyorlar!

Ya İslam’a İsyan Âlemi?

Bu seneki Hicri yılbaşımıza ve 1441. yeni yılımıza yine habersiz, hazırlıksız, suskun ve yine sessiz!

Bakalım bu Cuma minberlerde, kürsülerde ve Hicri Yılbaşı akşamı TV kanallarında 1441. Yeni yılımıza nasıl ve ne kadar ilgi göstereceğiz!

Haçlıların Miladi yılbaşına Ülkemizde Devlet ve Millet olarak gösterdiğimiz ilgi tam bir aşağılık kompleksi!

Ve kölelik belgesi!

Hiç bir Hıristiyan ülke, Hicri yılbaşımızı kutlamazken, bize ne oluyor ki onların yılbaşını kutlayıp resmi tatil yaptık? Ve tam bir asır, kendi Medeniyetimizin haftalık Cuma tatilimizden, Hicri takvimimizden ve yılbaşımızdan uzaklaştık!?

Hani Milli Egemenlik milletin ve Medeniyetimizindi?

Tam yüz yıldır, haftalık tatil gününde, yılbaşında takvimde ve hukukta haklarımız Emperyalistlerin yetkisinde olmaya devam ediyor! Bu ihanet, Emperyalist ülkelerin tam bir egemenliği!

Batı’nın ellerimizdeki kölelik zinciri ve zulüm prangası!

Allah, hepimizi ıslah etsin, affetsin ve kölelik zincirlerini ellerimizle kırdırsın!! Sadece ve sadece Allah’a kul olmak ve Eşsiz Önderimiz, Başöğretmenimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimizin İzinden gitmektir gerçek Medeniyet ve gerçek Hürriyet!

Bu da O’nun Kutsal Hicretini anlamak ve yaşamakla mümkündür! Buna hazır olamayanlar, vatanlarını terke mecbur bırakılanların başka ülkelere hicretlerini anlayamazlar!

Yorumlar (1)
Nizamettin toktaş 2 yıl önce
Ağzına saglik saygıdeğer hocam Allah senden razı olsun biz daima milli görüş diyoruz milli görüş istiyoruz yüce rabbimizin izniyle hiçbir güç bize engel teşkil edemez
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?