HİRA Kadınlar Teşkilatı Kudüs Gecesi düzenledi! Bülent Deniz konuştu...

Kocaeli’nin etkin sivil toplum kuruluşlarından olan, yaptığı hizmetlerle büyük ses getiren ve dikkatleri üzerine çeken Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV) öncülük yaptı Kudüs gönüllere taşındı. MİKAV teşekküllerinden HİRA Kadınlar Eğitim ve Kültür Teşkilatı Kocaeli’de Kudüs Gecesi düzenledi.

HİRA Kadınlar Teşkilatı Kudüs Gecesi düzenledi! Bülent Deniz konuştu...

Eğitim, kültür ve sosyal içerikli faaliyetler ve yaptığı çalışmalarla Kocaeli’de dikkatleri üzerine çeken, eğitim faaliyetleriyle bünyesinde hizmet veren Nadide Eğitim Kurumları’yla başarılı öğrenciler yetiştiren ve sportif alanda bir çok ödül kazanan Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV), Kadın teşkilatıyla da örnek çalışmalar yapmaya devam ediyor. MİKAV bünyesinde faaliyetlerini yürüten Hanım kolları HİRA Kadınlar Eğitim ve Kültür Teşkilatı, Kocaeli’de halka açık bir Kudüs Gecesi düzenledi.

“Geçmiş ve Gelecek Gündemimiz Filistin” serlevhasıyla organize edilen programda Habervakti.com Genel Koordinatörü, Kudüs Mihmandarı, Siyonist İsrail rejiminin Filistin topraklarına kamu güvenliği nedeniyle girişini yasakladığı Bülent Deniz konuşmacı olarak katıldı.

Deniz, konferansta geçmişten bugüne ve yarına Filistin davamızı, Kudüs davamızı ve Mescid-i Aksa direnişini tarihsel örnekle anlattı.

Kocaeli İHH Kartepe Şube temsilcisi Yunus Soyyiğit’in sunduğu program Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. HİRA Kadınlar Eğitim ve Kültür Teşkilatı hakkında yapılan bilgilendirmeden sonra, Filistin konulu slayt gösterimi gerçekleştirildi. Akabinde kürsüye gelen Bülent Deniz konuşmasını yaptı. Konuşmasında dünden bugüne Filistin tarihi üzerine çarpıcı örnekler veren Deniz, Peygamberlerin nebevi mücadelede tevhidi mücadelenin başkenti olarak Kudüs ve Mescid-i Aksa’da bulunduklarını, Yakub (a.s.)’dan Davud (a.s.)’a, Süleyman (a.s.)’a, Zekeriya (a.s.)’a birçok Ben-i İsrail peygamberinin mücadelelerinden verdiği örneklerle “Kudüs ve Mescid-i Aksa, bize bütün peygamberlerin bütün resullerin ve Efendimiz (s.a.v)’in emanetidir. Kudüs bize Yavuz Sultan Selim’in, Selahaddin Eyyûbi’nin, Sultan 2. Abdülhamid’in emanetidir.” dedi.

Kocaeli halkı tarafında yoğun ilgiyle karşılanan program, organizasyonu gerçekleştiren HİRA Kadınlar Teşkilatı adına Bülent Deniz’e hediye takdim edilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5