banner30

banner29

İbadete kapatılan Kabe'de 'ebabil kuşları' tavafı devam ettirdi!

Koronavirüs nedeniyle Kabe'nin boşaltılıp ''temizlik'' çalışmalarının yürütüldüğü esnada bir Türk umreci, hiç kimsenin olmadığı anlarda kimilerinin ibibik, kimilerinin de ebabil diye isimlendirdiği kuşların aralıksız Kabe'yi tavaf ettiği anları görüntüledi. İzleyenlerin ''Kabe'nin Rabb'i, yüzyılın Ebrehe saldırısı Korona biyolojik silahı karşısında Beytullah'ı tavafsız bırakmadı! Mü'minler ibret almalı!'' dediği bu görüntüler karşısında hayretlerini de gizleyemediler.

Dosya 12.03.2020, 13:48 12.03.2020, 16:08

Suudi Arabistan kısa bir süre önce koronavirüs gerekçesiyle Kabe'yi ibadete kapatmış ve dezenfekte çalışmaları yürütmüştü. Bu çalışmalar yürütülürken bir Türk umreci boş kalan Kabe'yi ebabil kuşlarının tavaf ettiği anları görüntüledi. 

SUUDİLER KABE'NİN TAVAFINA KARŞI DUYARSIZ KALDI

Tarihte harre Vak'ası ve Kanlı Kabe Baskını dışında tavafın hiç durmadığı Kabe'de geçtiğimiz hafta Suudi yetkilileri, Mescid-i Haram'ı ibadete kapatmıştı. Tüm  İslam aleminde derin bir infiale neden olan çalışmalar sert bir şekilde eleştirilmişti. Özellikle tavafın durdurulması noktasında gelen eleştiriler, Suudi yetkililerin konuyla ilgili herhangi bir hassasiyete sahip olmadıklarını ortaya koymuştu. ''Dezenfekte'' çalışmaları sırasında görevlilerin tavafı sürdürebileceği en başta gelen eleştiriler arasında yer aldı.

TÜRK UMRECİ GÖRÜNTÜLEDİ

Kabe'nin ibadete kapatılmasının ardından bölgede bulunan bir Türk umreci, ebabil kuşlarının Kabe'yi uzun bir süre tavaf ettiği görüntüleri kayda aldı. Görüntüleri izleyenler, Kabe'nin hiç bir zaman yalnız kalmayacağına bir kez daha şahitlik ettiler.

HaberVakti

Yorumlar (7)
Fitrullah 1 yıl önce
Kafanız çok güzelmiş kardeş. Helal olsun.
allah garip 1 yıl önce
Allah ebabil kuşlarını yollamış tüm müslümanları da ateist ya da gavur bilim insanlarının bulacağı aşı için bekletiyor öyle mi? cidden eğitilmezsiniz siz. ya da dinden para kazanıyorsunuz yoksa başka açıklaması yok bunun! ha bu arada camiler Allahın evi ise o zaman minarelerdeki paratonerleri de sökün! Allah ebabil kuşu yollasın ama önce kendi evine yıldırım atmamalı değil mi?
bilim 1 yıl önce
@dadaş
arkadaşım senin kutsal kitabın kafir diyerek küfrettiği insanlara muhtaç kaldı şuan. eğer onlar aşı bulamazsa senin dininden bir farz eksilecek(hac). hatta büyük ihtimal cuma namazları da kafirler aşı bulana kadar yasaklanacak. hâlâ diyorsun ki kuşlar v.s. insanı bilim yaşatır BİLİM! süpaneke işe yarasaydı yahudiler yok olurlardı.
dadaş 1 yıl önce
Kardeş müslüman olarak sen buldun da biz hayırmı dedik veya biz çalışıp bulmayalım mı dedik bu görüntü ile senin anlattıklarının ne alakası var.
Mümin ZEKBAM 1 yıl önce
İnsAllah ibadete açılır. Ancak kuşlar tavaf etmiyorki, rastgele ileri geri uçuyorlar
Aaaa 1 yıl önce
Sözüm o yorum atan gerizekalıya
Senin Allah belanı versin bilimine sokayım peZvnk
Abdullah 12 ay önce
Nedemek subaneke ise yasaydı sen dinimizle dalga geçemezsin lan pezemek senin ne Allaha nede kitaba peygamber efendimize inancın yok demekki ne demişler her işin basu besmele ve duadır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?