İHH Kartepe, Çocuklar Gülsün Diye Afrin'de!

Başarılı ve ses getiren faaliyetlerle dikkat çeken İHH Kartepe şubesi Afrin yetimlerini unutmadı. Vakıf bünyesinde düzenledikleri kampanya ile topladıkları tam 10 bin oyuncağı TSK kontrolünde olan Afrin'de yetimlere hediye eden İHH çocuklara bayram gibi bir gün yaşattı.

İHH Kartepe, Çocuklar Gülsün Diye Afrin'de!

"Savaşın çocukları gülümsemeye devam etsin diye bir oyuncakta sen bağışla" isimli kampanya ile yaklaşık olarak 10 bin oyuncak toplamayı başaran İHH, oyuncakları dağıtmak için Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'e hareket etti.

(İHH) İnsani Yardım Vakfı Kartepe Şubesi, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ilçe merkezinde yetimlere yönelik etkinlik gerçekleştirdi. Zeytin Dalı Harekatı'nda geçen yıl terörden arındırılan Afrin'de bulunan lunaparkta gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye'den gönüllüler, yetim çocukların doyasıya eğlenmesini sağladı.

500 yetim çocuğun katıldığı eğlencede hem oyuncaklar dağıtıldı, hem çocuklarla yemekler yendi hem de lunaparkta savaşın izleri bir nebze olsun silinmeye çalışıldı.  AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay'n da katıldığı  etkinlikte yetimlerle birlikte gülmekten mutluluk duyduğunu aktardı.  İHH, Suriye'de iç savaşın başlamasından bu yana yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Etkinlik hakkında açıklama yapan İHH Kartepe Şube Başkanı Yunus Soyyiğit, "Savaşın mağdur ettiği, yetim ve öksüz kalan evlatlarımızın unuttukları tebessümün aslında onlara ne kadar yakıştığını görmek kadar insanı mutlu eden bir şey olamaz. Bizler İHH olarak bağışçılarımızın emanetlerini ulaştırdık. Asıl kahraman onlar. Asıl hayır onların. Çocuklar, savaşın ve örselenmişliğin acısını bir nebzede uzağında kalabildilerse ne mutlu bize. Durmaksızın onlar için çalışmaya devam edeceğiz. Savaş bitsin. Dünya da bahçıvanların sayısı askerlerden, çiçekler ise kurşunlardan çok olsun. Her çocuk gülsün" dedi...

Etkinlikteki yetimlere oyuncakları dağıtıldıktan sonra kalan oyuncaklar da etraftaki kamplarda kalan çocuklara dağıtıldı. İHH, 20 gün sonra benzer bir etkinliğe imza atacağını da duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5