banner30

banner29

İmamoğlu'na eşcinsellerden tepki: Hani birlik olacaktık?

İstanbul'un çiçeği burnundaki belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'na eşcinsellerden tepki geldi. İmamoğlu'nun 'Onur Yürüşü'ne destek vermemesine sinirlenen eşcinseller 'hani birlik olacaktık?' sorularını yöneltti.

Dosya 30.06.2019, 23:05 01.07.2019, 00:30
İmamoğlu'na eşcinsellerden tepki: Hani birlik olacaktık?

Yerel seçimler öncesi toplumun her kesimine mavi boncuk dağıtan İBB'nin CHP'li belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, eşcinsellere 'Onur Yürüşü' gününde destek vermeyince tepkiler gecikmedi.

EKŞİ SÖZLÜK'TEKİ EŞCİNSELLER KAZAN KALDIRDI

Bünyesinde çok sayıda eşcinseli barındıran ekşisözlük adlı iletişim platformunda açılan ''Ekrem İmamoğlu'un #pride2019 için sessiz kalması'' başlıkta ''Seçim zamanında "ayrıştırmayacağız, birlik olacağız" gibi tatlı sözlerle gönülleri fetheden İmamoğlu, bugün lgtbi+'nin onur haftasıyla ilgili herhangi bir kutlama mesajı yayınlamadı. eşcinel değilim. sadece imamoğlu söz de mi, öz de mi insan onu anlamaya çalışıyorum. gün daha bitmedi, belki de bir açıklama yapar.'' ifadeleri yer aldı. Bazı sözlük kullanıcıları da eşcinsellere şimdi zamanı değil, yönünde açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi.

EŞCİNSELLER ŞOKTA

Bugün Gazi Koşu'sunda boy gösteren İmamoğlu'nun diğer CHP'li belediyelerin aksine eşcinsel yürüyüşü görmezden gelmesinin altında dindar ve milliyetçi kesimin desteğini kaybetme kaygısının yattığı belirtildi. Daha önce Beylikdüzü Belediyesi'nin logosunu eşcinselleri simgeleyen 'LGBT bayrağı' renkleriyle değiştiren, yaptırdığı anketlerde de eşcinsellere yer veren İmamoğlu'nun sessizliği kendisine destek veren eşcinselleri şoka uğrattı. Sözlük yazarı eşcinsellerin bir kısmı da 'bizi görmeyeni biz de sandıkta görmeyiz' tepkisini gösterdi.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
Ihsan 2 yıl önce
ibneliğin onurumu olurlan kerizler
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?