banner29

İmamoğlu'nun '16 milyonu kucaklayacağız' söylemi balon çıktı!

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimlerden önce 'herkesle kucaklaşacağız' şeklinde yapıcı söylemlerle propaganda yürütmüş, fakat seçim sonrasında bu söylemini unutan paylaşımlarda bulunan İmamoğlu'na sosyal medyada tepkilerde bulunuldu.

Dosya 10.07.2019, 14:23 10.07.2019, 15:41
İmamoğlu'nun '16 milyonu kucaklayacağız' söylemi balon çıktı!

16 milyon İstanbulluyu kucaklayacağını iddia eden İstanbul'un çiçeği burnunda Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, sosyal medyada andığı isimler ve anmadığı isimler tepkiye neden oldu.

GEZİ OLAYLARININ FİGÜRLERİNİ ANIYOR

2013 yılında Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesini protesto etmek amacıyla başlayan, sonrasında iktidarı devirmeye yönelik, hem ekonomik açıdan, hem toplum huzuru açısından büyük derecede olumsuz etkileri olan bir ayaklanmaya dönüşen Gezi Parkı olayları, ölümleri de beraberinde getirdi. Türkiye'nin birçok ilinde sokağa çıkan insanların protestolarıyla büyüyen olaylar esnasında, Eskişehir'de bulunan Ali İsmail Korkmaz adlı bir genç hayatını kaybetmişti. Başına aldığı darbe sonucu beyin kanaması geçirerek 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Korkmaz, her sene ölüm yıldönümünde yâd ediliyor. Ali İsmail Korkmaz'ı anan isimlerden biri de Ekrem İmamoğlu oldu.

ŞEHİTLERİ GÖRMEZDEN GELİYOR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ali İsmail Korkmaz için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda, "Düşlerinde özgür bir dünya olan tüm masum yüreklere... Rahat uyu güzel çocuk, ruhun şad olsun. #AliİsmailKorkmaz" ifadelerini kullandı. Berkin Elvan için park yapacağını söyleyen Ali İsmail Korkmaz için de paylaşımda bulunan İmamoğlu'nun Eren Bülbül, Savcı Mehmet Selim Kiraz ve Yasin Börü gibi teröristler tarafından şehit edilmiş gençleri ağzına dahi almaması sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bazı soyal medya kullanıcıları da ''16 milyon İstanbullu söyleminin seçimden öteye geçemeyen bir balon olduğu'' yönünde yorumlarda bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?