banner29

İslamoğlu'ndan Hz. Hatice'ye maksadını aşan ifade! Gaf mı yoksa...

İlahiyatçı yazar Mustafa İslamoğlu'nun Hz. Hatice'yi kastederek '2 kocadan arta kalmış' ifadeleriyle maksadını aşan bir ifade kullandığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili sosyal medyada İslamoğlu'na karşı çok sayıda tepki oluştu.

Dosya 26.07.2019, 16:52 28.07.2019, 23:28
İslamoğlu'ndan Hz. Hatice'ye maksadını aşan ifade! Gaf mı yoksa...

Hangi tarihe ait olduğu bilinmeyen Hilal TV'nin İftar Saati adlı programında Mehmet Okuyan'la birlikte iftar saatine doğru açıklamalarda bulunan ilahiyatçı-yazar Mustafa İslamoğlu, Peygamber Efendimiz'in eşi Hz. Hatice hakkında maksadını aşan bir ifade kullandığı ortaya çıktı.

PEYGAMBER EFENDİMİZİ METHEDERKEN HZ. HATİCE HAKKINDA MAKSADI AŞAN İFADE

Sohbetinde Peygamber Efendimiz'den bahseden İslamoğlu, ''40 yaşında bir hanım şehvetine düşkünü bırak. Birazcık şöyle kendine ciddiye alan genç bir erkek, üstelik Mekke'nin yiğidi, Mekke'nin el emini; el üstünde tutuluyor, gözbebeği, Abulmuttalib'in de gözbebeği ve varasi gider de 3 çocuklu, 2 kocadan arta kalmış 40 yaşındaki bir dulu 25 yaşındayken alır mı? Hadi aldı. 25 sene bununla tek evli olarak yaşar mı? 25 sene dikkat buyurun...'' ifadelerini kullandı.

İSLAMOĞLU BU SORUYA CEVAP VERMELİ!

İslami konularda aykırı çıkışlarıyla tanınan İslamoğlu'nun '2 kocadan arta kalmış' dediği Hz. Hatice hakkındaki ifadeleri sosyal medyada tepkilere neden oldu. 'İslamoğlu'nun bu açıklaması bir gaf mı yoksa nefret mi?' İslamoğlu'nun bu soruya bir an önce cevap vermesi bekleniyor. İslamoğlu'nun üslubunu çok çirkin bulan, vatandaşlar aynı zamanda da bir özür bekliyor.

HZ. HATİCE ANNEMİZİ GERÇEKTEN ÇOK SEVERİM

Konuyla ilgi resmi twitter hesabından açıklamalarda bulunan İslamoğlu, ''Bilumum mürit, pelikan, holigan, çomar ve troller! Hz. Hatice annemizi gerçekten çok severim. Lütfen bana iftira üretme görevinizi Hz. Hatice’yi alet etmeden yapın! İftiranın da cılkını çıkardınız. Efendilerinize söyleyin, başka bir iftira bulsunlar. Sizde iftiradan çok ne var?'' ifadelerini kullandı.

Söz konusu videonun kırpıldığı ve anlam bütünlüğünün bozulduğunu belirten okuyucularımızın açıklamalarını dikkate alarak, gazetecilik gereği bize ulaşan videonun tamamını yayınlama gereği duyduk.

İşte söz konusu sohbetin tamamı:

Haber Vakti

Yorumlar (287)
İkra 2 yıl önce
Keşke bir haber size ulaştığında işin aslını arastirsaydiniz önce. Videonun izlenen kısmının öncesini sonrasını da bir dinleseydiniz izleseydiniz. "Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın." (Hucurat 6)
Süleyman Arif 2 yıl önce
Keşke 2 gram fayda sağlayacağım diye Peygamberimizin değer verdiği biricik eşi ve cümle Müslümanların annesine yakışmayacak ifadeler kullanmasaydı...
ali 2 yıl önce
videonun tamamı dinlenince iki koca artığı dediği ifadelerden dolayı özür diliyor Allahtan mağfiret mi istiyor. Haşhaşı biraz az çekin...
yusuf 2 yıl önce
Hz Hatice gibi bir iffet sahibi üstün kadından bahsediyorsun bir de hocasın utanmaz Allah tan utan sen kimsinde mübarek annemiz hakkında böyle konuşabiliyorsun çıkarmayın şunu bir daha ekranlara
Reis 2 yıl önce
İslamoğlu değil bu...Olsa olsa İSRAiLlilerin ogludur
Serdar Gurses 2 yıl önce
Terbiyesiz adam laflarına dikkat et orda hepimizin Anası Islamın Anası H.Z Hatice Validemiz hakkında konuşuyorsun destur !
Misafir 2 yıl önce
Bırakın artık birilerini karalamak için fırsat kollamayı da Allah rızası için iş yapın. Hocanın niyetini mi okudunuz. “Haddini aşan ifade” de ne demek. Peygamber (as)’ın şehvet düşkünü olmadığını ne güzel ifade etmiş. Ama gel sen bunu şilahşör şovmenlere anlat.
gamze 2 yıl önce
yazıklar olsun size diplomanıza size ve sizi dinleyip pesiniz sıra koşuşturanlara şükür ki mustafa islamoglu nu ciddiye alıp dinlemiyorum yoksa kul hakkımın zerresini helal etmezdim kendisine
kemal 2 yıl önce
arkadaşın diploması yok :)
Yusuf 2 yıl önce
Hz Hatice gibi bir iffet sahibi üstün kadından bahsediyorsun, bir de hocasın utanmaz.. Allah tan utan sen kimsinde mübarek Annemiz hakkında böyle konuşabiliyorsun!
Cüneyt 2 yıl önce
Buraya yorum yazanlar konuyu bile bilmeden sallamışlar. zannediyorlar ki Mustafa İslamoğlu Hatice annemize hakaret ediyor. Değil. Muhammed as.ı övüyor.Ama sonuç alınamamış bir girişim olarak kalıyor, söylemi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?