banner30

banner29

İsrailli askeri sözcü Bakara Suresi'nden ayet paylaşıp ihaneti 'barış' olarak gösterdi

İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Avichay Adraee, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'le yapılan anlaşmaların ardından twitter hesabından Bakara Suresi 208. ayeti paylaştı.

Dosya 16.09.2020, 17:30
İsrailli askeri sözcü Bakara Suresi'nden ayet paylaşıp ihaneti 'barış' olarak gösterdi

ABD'nin İsrail'i korumak ve orta doğuda güçlendirmek için yürüttüğü çalışmaların ardından Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail ile her alanda anlaşma yaparak 'Filistin' davasını satarak İslam dünyasının tepkisini çekmişti. Birleşik Arap Emirlikleri'ne son olarak Bahreyn'de eklenince İsrail, bölgede kendini güçlendiren ve kabullendiren bir dizi anlaşmaya imza atma şansı buldu.

DALGA MI GEÇİYOR?

Yaşanan bu gelişmelerin arından İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Avichay Adraee, twitter adresi üzerinden Birleşik Arap Emirlikleri bayraklarını da kullanarak Bakara Suresi'nin 208. ayetini ("Ey iman edenler! Hepiniz topluca barışa girin.") paylaştı. Ayeti paylaşan İsrailli sözcü hakkında 'İslam dünyasıyla dalga geçiyor' yorumları yapıldı. Bilindiği üzere İsrail, Filistin'i işgal etmiş ve milyonlarca Müslüman'ı öldürüp, yurdundan ederek sürgüne gönderdi.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?