banner29

''İstanbul Sözleşmesi, 'Senin dinin ve kültürün şiddet üretiyor' diyor''

Akademisyen-yazar Mücahit Gültekin, İstanbul Sözleşmesi'yle aslında Türkiye'ye ne denmeye çalışıldığını vurgulayan dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Dosya 04.08.2020, 13:15 04.08.2020, 14:23
''İstanbul Sözleşmesi, 'Senin dinin ve kültürün şiddet üretiyor' diyor''

Türkiye'nin altına imza attığı uluslararası sözleşmeler üzerine yaptığı araştırmalarla dikkat çeken akademisyen-yazar Mücahit Gültekin, İstanbul Sözleşmesi üzerinden Türkiye'ye ne denmeye çalışıldığını vuruglayan bir açıklamada bulundu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NE BAKINCA BUNU GÖRÜYORUZ!

İstanbul Sözleşmesi üzerine açıklamalarda bulunan Gültekin, ''Yani bize deniyor ki sizin ülkenizde çok şiddet var. Biz bu sözleşmeyle bunu engelleyeceğiz. İyi de niye çözüm olarak senin kavramlarını kullanıyorum? Niye senin ürettiğin teoriyi kullanıyorum? Varsa eğer şiddet bizde var. Niye feminist argümanları kullanıyorum. Niye Rockfeller'ın, Ford'un, Soros'un, ulusal ve küresel patronların desteklediği mekanizma, teori ve kavramlarla bunu yapıyoruz. Bu ne zornluluğum var. İşte İstanbul Sözleşmesi'ne bakınca bunu görüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

BİZ BİZ OLARAK KALACAK MIYIZ?

Açıklamalarına devam eden Gültekin, ''Çünkü bize diyorlar ki, sizde sadece şiddet yok. Senin dinin ve kültürün bu şiddeti üretiyor, diyorlar. O yüzden İstanbul Sözleşmesi'nin 6., 12. ve 42. maddeye baktığınızda şunu görürsünüz, senin dinini, geleneğini, örfini ve kalıplaşmış tüm değerlerini yok edicem ve ortadan kaldıracağım diyor. Senin kültürün ve değerlerin bunu üretiyor, diyor. Bu yüzden soruyorum, 'Biz biz olarak kalacak mıyız?'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (1)
Şahin 8 ay önce
Mücahit beyi yakinen tanıyorum. İstanbul Sözleşmesinin daha yeni imzalandığı sıralarda yaklaşık 8-9 yıl önce bir arada olduğumuz arkadaş ortamında da aynı tepkiyi koymuştu. Bu sözleşmenin toplum değerleriyle bağdaşmadığını ve aile yapımızın temellerine dinamit koyduğuna ben şahit olmuştum. hatta bu sözleşmeyi ilk ondan duymuştuk. Allah basireti hak üzere olan bu kardeşimizin sayısını arttırsın. onları korusun.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?