banner29

'Kadının beyanı esastır' faciası mı? Şoke eden iddialar...

Gaziantep'te öz yeğenine tecavüz ettiği iddiasıyla linç edilen amcanın, yapılan soruşturma sonucunda savcılık tarafından serbest bırakıldığı ve yeğeninin annesi tarafından iftiraya uğradığı iddia edildi. Söz konusu olayın ardından 'Kadının beyanı esastır' ilkesi bir kez daha tartışmaya açıldı.

Dosya 01.09.2019, 14:08 25.09.2019, 17:29
'Kadının beyanı esastır' faciası mı? Şoke eden iddialar...

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ve haber sitelerinde yer alan "Öz amca yeğenine tecavüz ederken yakalandı" başlıklı haberlerde yer alan görüntüler büyük bir infiale neden olmuştu. Yaşanan olayın ardından yürütülen soruşturmada amcanın yengesi tarafından iftiraya uğradığı ve serbest bırakıldığı iddia edildi.

KAYININA KUMPAS KURDU İDDİASI

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Büşra Türkmenoğlu bir kullanıcı, çocuğuna öz amcasının tecavüz ettiğini iddia eden kadının daha önce de kayınına 'ben de gözü var' iftirasını attığını belirtti. İki ailenin beraber iş yaptığını ve daha sonra işleri ayırdığını belirten Türkmenoğlu, kendilerinden daha çok kazanmaya başlayan kayınına kin beslediğini söyledi. Çocuğunu yanına alıp, kayınıyla işlek bir yerde buluşan kadın bir anda öz amcasının çocuğuna tecavüz ettiğini vurgulayarak bağırmaya başladığı ve sesleri duyan kalabalığın adamı linç ettiğini belirtti.

'BOŞANMA İNTİKAMI' 

Söz konusu olayla ilgili bir diğer iddia ise Ramazan Ergan adlı bir instagram kullanıcısından geldi. Olay hakkında açıklamalarda bulunan Ergan, eşinden boşandığı ve eski eşi yurt dışında olduğu için kayınbiraderinden intikam aldığını belirtirken, kadının ''Sizden öyle bir intikam alacağım ki ölümden beter olacaksınız'' sözlerini kullandığını iddia etti. Olay günü de eski kayınbiraderini yeğenini uyarması için çağırdığını ve kardeşlerini yanına alarak saldırdığını söyledi.

OLAY HAKKINDAKİ YALANLAMALAR DEVAM EDİYOR

Gaziantep Haber adlı sitenin twitter hesabından yapılan duyuruda da ''Gaziantep'te sabah basına yansıyan Amcanın 10 yaşındaki yeğenine tecavüz iddiasında aktarılan bilgiye göre Amca suçsuz bulundu. Ailenin Avukatı gerekli açıklamayı yapacak.'' ifadeleri kullanıldı. Ekşi Sözlük'te de konuyla ilgili yapılan son yorumlarda olayın, bir iftiradan ibaret olduğu vurgulandı.

HaberVakti

Yorumlar (6)
ekrem islam 1 yıl önce
lütfen kadının kutsallığına gölge düşürecek haberler paylaşmayın.
kadının beyanı esastır. yani kadının ağzından çıkan söz adeta ayet gibidir.
tartışılamaz tartışılması teklif dahi edilemez.

burada kadın iftira attıysa bile kesin olarak haklıdır çünkü o bir kadındır
. kadın bu adam kızıma tecavüz etti diyorsa olayın gerçekliği araştırılmadan adam ceza almalıydı serbest bırakılması çok yanlış olmuş.
aa 9 ay önce
ironi mi
Mamoste 1 yıl önce
Adına islam yaz sonrada gerzek gerzek konus. Millette ne yapmaya calistigini anlayamsin hemi kuş beyin.
Ekrem salagı 1 yıl önce
senin kafatasını, içinde ki muhakeme yetenegine ben hemi
Ramazan bulut 1 yıl önce
İSLAM ADINDAN UTAN ADINDAN ŞEYTANIN ŞERRİNDEN SENİN GİBİ İNSANLARINDAN FİTNE FESATLIĞINDAN UZAK EYLESİN 3 KURUŞLUK DÜNYA İÇİN YAPTIĞIN YORUMA BAK KADIN BİLDİĞİN ŞEREF YOKSUNLUĞU YAPMIŞ BŞUNA DEMİYORLAR KADIN ŞEYTANA PAPUCU TERS GİYDİRİR DİYE
.. 1 yıl önce
Habervakti.com bu nasıl dosya hazırlamak?Sosyal medyada o onu yazdı bu bunu yazdı?Habercilik bu mu?
Doğru düzgün habercilik yapmayacaksanız çıkmayın ortaya.
Resûlullah bir iş yapan kişinin yapabileceğinin en iyisini yapmasını tavsiye edermiş istermiş.
Biraz kalite ve çaba lütfen.Ya da yapmayın gitsin.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?