banner30

banner29

Kamyoncuların Bolu Dağı çilesi sona erdi

Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul-Ankara yönünün açılmasıyla birlikte kamyoncuların çilesi sona erdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kamyoncular dikkat çeken ifadelerde bulundu.

Dosya 16.03.2007, 14:53 24.07.2019, 19:18
Kamyoncuların Bolu Dağı çilesi sona erdi

17 yıl aradan sonra ulaşıma açılan Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul-Ankara yönü, Bolu Dağı'nda en fazla kamyoncuların işine yaradı.

Adana'dan aldığı yükü İstanbul'a götüren kamyon sürücüsü Halil Yavuz, yollarda meydana gelen en küçük kazanın bile kamyonculara mal edildiğini kaydederek, ''Kamyoncular ağır yük taşıdıkları için her zaman yavaş gitmekte ve trafiğin hızını düşürmekte. Özellikle Bolu Dağı'nda kış aylarında zeminin buzlu olması ve kar yağışı nedeniyle kamyonlar ve TIR'lar kayıyor ve yol ulaşıma kapanıyor. Biz ister miyiz yolun ulaşıma kapanmasını. Ama yol şartları nedeniyle ulaşımda özellikle de Bolu Dağı'nda sorunlar yaşıyoruz'' dedi.

Yavuz, Bolu Dağı Tüneli'nin ulaşıma açılmasıyla birlikte Bolu Dağı'nda araç trafiğinde bir azalmanın olduğunu ve yolun rahatladığını kaydederek, ''Tünelin açılmasıyla birlikte İstanbul'dan ankara'ya rahat bir şekilde gidebiliyoruz. Kamyoncuların korkulu rüyası olan Bolu Dağı'nda yolda kalacak mıyız? diye bir sorunumuz kalmadı. Diğer tünelin açılmasıyla birlikte trafik daha da rahat olacak. Bolu dağı korkulu rüya olmaktan çıkacak'' şeklinde konuştu.

KAMYONCULAR BOLU DAĞI TÜNELİ'NDEN 10 LİTRE MAZOT KAR EDİYOR

Bolu Dağı Tünelinin ulaşıma açılmasıyla birlikte kamyoncuların hem zamandan hem de yakıttan kar ettiğini kaydeden ve Niğde'den İstanbul'a yük götüren kamyon sürücüsü Osman Uyanık, ''Tünelin açılması kamyoncuları ve vatandaşları çok rahatlattı. Bir kamyonun Bolu Dağı'ndan geçmesi ile Bolu Dağı Tüneli'nden geçmesi arasında 10 litre mazot farkı var. Bolu dağı Tüneli'ni kullanan sürücüler zaman açısından da kazançlı çıkıyor'' dedi.

Gümüşhane'den İstanbul'a yük götüren kamyon sürücüsü Baha Beyuçar, kış aylarında kar yağışının etkili olduğu günlerde ve Bolu Dağı'na TIR ve kamyon ulaşımına izin verilmediği durumlarda araçlarını park edecek park alanları bile bulamadıklarını ifade etti.

Beyuçar, şunları söyledi:

''Kar yağışı nedeniyle Bolu Dağı'nın ulaşıma kapandığında vatandaşlar kadar biz de zorda kalıyoruz. Zincir takmak için park alanı bile bulamıyoruz. Bolu dağı tüneli kamyoncuların yaşamı olduğu çileye son verdi. Diğer tünelin de bir an önce açılmasını istiyoruz. Yetkililerden de gişe ücretlerinin biraz düşürmelerini istiyoruz.''
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?