banner29

Kaplan: Türkiye'nin bir medeniyet fikri yok!

Haber Vakti canlı yayınında medeniyet meselesini ele alan Yusuf Kaplan, Söz Meydanında Muhammet Binici'nin sorularını cevaplıyor.

Dosya 18.04.2020, 22:20
Kaplan: Türkiye'nin bir medeniyet fikri yok!

HaberVakti.com'da Söz Meydanı Programına konuk olan Yusuf Kaplan Türkiye'nin bir medeniyet fikrine sahip olamadığını gerekçeleriyle sıraladı.

"Türkiye ve dünya nereye savruluyor?" konu başlığıyla yayınlanan programda medeniyet fikri meselesini ele alan Kaplan, Türkiye'nin bir medeniyet fikrine sahip olmadığını ifade etti.

Sözleri ve yazılarıyla gündemde sıkça tartışılan Yusuf Kaplan, Türkiye'de medeniyet temelinin olmayışına dikkatleri çekti.

Yusuf Kaplan, medeniyet fikrinin 200 yıllık bir hikayesi olduğundan bahsederek, Türkiye'nin merkeziliğinin elinden alınıldığını söyledi.

Medeniyet fiki sorununun Namık Kemal'den başlayarak bu güne kadar süregelen Avrupa hayranlığından kaynaklandığını belirtti.

Bu sorunun özümüze dönerek çözülebileceğini söyleyen Kaplan, konuyu özetleyerek "bir toplumun başına gelebilecek en önemli felaket, başına ne geldiğini bilmemektir." dedi.

Haber Vakti.com'da yayınlanan Söz Meydanı programını canlı olarak izlemek için;

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?