banner29

'Kılıçdaroğlu, Kemalistleri bertaraf etti'

'Hem Atatürkçü hem de sosyal demokrat olamazsınız' diyen Dr. Hasan İleri, CHP'nin bugün geldiği noktayı ele alarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP'deki Kemalistlerin bertaraf edildiğini belirten İleri, Abdullah Gül'ün ortak aday gösterileceğini öne sürdü.

Dosya 14.06.2020, 14:11 14.06.2020, 14:47
'Kılıçdaroğlu, Kemalistleri bertaraf etti'

Atatürkçü kimliğiyle öne çıkan Dr. Hasan İleri, Habervakti yazarı Tahir Çalgüner'e CHP'yle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

KEMALİSTLERİ BETARAF EDİYORLAR

CHP'den Atatürkçülüğün silinmeye çalışıldığını belirten İleri, ''Günümüz CHP’nin yönetici kadroları da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine mesafelidir. CHP İstanbul İl Başkanı bunu pek çok defa dile getirdi. “Kahramanlara karşıyım. Atatürk askerleri değiliz. Lezbiyenlere, gaylere geçit vermeliyiz.” gibi cumhuriyet değerleriyle uyuşmayan ifadeler. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının 3-5 Mayıs İzmir Günleri gibi 9 Eylül’ü örtme çabaları, Sezgin Tanrıkulu’nun Ermeni Soykırımı ile yüzleşmeliyiz yaklaşımları, yine aynı kişinin Dersim isyanı provokasyonları gösteriyor ki sosyal demokrat genel başkan ve ekibi Kemalistleri bertaraf etme çabalarına hız verdiler.'' ifadelerini kullandı.

KEMALİSTLER SESSİZ, ORTAK ADAY ABDULLAH GÜL OLACAK

CHP'de halihazırda bulunan Kemalistlere de sitem eden İleri, ''Mustafa Balbay, Hüsnü Bozkurt, Haluk Peşken gibi Kemalist vekiller bu antikemalist söylemlere karşı sessizler. Neden sessizler? Milletvekili seçimlerinde genel başkan tarafından listeye yazılacaklarını sanıyorlar. Bu vekiller şunu iyi bilsinler ki Kılıçdaroğlu ve sosyal demokrat ekibi iş başında kaldıkları sürece hiçbir Kemalist, CHP de yer bulamayacaklardır. Sosyal Demokratları tebrik etmek gerekiyor. Kemalistleri bertaraf ettiler. Bu yeni kurulan partilerle ittifak yapılırsa ittifakın cumhurbaşkanı adayı da Sayın Abdullah Gül olacaktır. Kimse şüphe duymasın.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (3)
Faik.K 12 ay önce
Her Kemalist YCHP'li değilmiş demek...
Oğuz bayramoğlu 12 ay önce
Kemalistler bu Partiyi hizaya çekecek gibi...
Meral 12 ay önce
Kemalistler seçimlerde oy vermez bu partiye
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?