"Korona vakası Türkiye'de bine ulaştı" diyen sağlık çalışanından açıklama

Bütün sağlık çalışanlarının vatandaşlarımıza hizmet etmek için uğraşa girdiği ve canını dişine takarak çalıştığı şu günlerde vaka sayısının binlere ulaştığı yalanını alenen ifade eden bir sağlık görevlisinin yalan yanlış beyanının görüntüleri infiale sebep oldu. Bir anda herkes tarafından izlenmiş olan malum videoda, karşısındaki kalabalığa resmen 'Binleri bulmaya başladı vakalar' diyen doktor, yanlış anlaşıldığına dair bir açıklama yayınladı.

"Korona vakası Türkiye'de bine ulaştı" diyen sağlık çalışanından açıklama

Ankara İbni Sina Hastanesi'nde çekilen görüntülerde Türkiye'deki vaka sayılarının yüzleri geçiverip binlere ulaştığını iddia eden ve yalanıyla halkın yüreğine indiren sağlık personeli, yalanına kılıf uydurmaya çabalar nitelikte bir açıklama yayınladı.

"BİNLERİ BULMAYA BAŞLADI VAKALAR"

Sosyal medyada bir anda herkese ulaşan görüntülerde, hastanelerdeki yoğunluğa rağmen bulabildiği sağlık çalışanlarını karşısına dizip onlara bir şeyler anlatan G. Çınar isimli 'uzman doktor', "İtalya olmamayı umuyoruz.  Aslında baya kontrollü gidiyordu. UMRE İŞİ MAHVETTİ. Şuan artık binlerle konuşabiliriz artık vaka sayısı olarak. BİNLERİ BULMAYA BAŞLADI VAKALAR. Söylendiği gibi böyle yüzlerde filan değiliz artık" ifadesini malesef kullanmıştı.

"SİYASİ YA DA İNFİAL AMAÇLI BİR SÖYLEMİM YOKTUR"

Görüntülerin ve yalanın hızla yayılmasının ardından, Güle Çınar'dan bir açıklama geldi.  İşte Çınar'ın açıklaması;

"Uyum eğitimlerinin birinde durumun önemini daha iyi anlatabilmek ve eğitime katılanları bu zorlu süreç için hazırlayabilmek için bazı yurtdışından gelen vakalarla ilgili örnekler verdim, olumsuz bir senaryo üzerine konuşma yaptım. Amacım, hastanede malzemele eksiklikleri de dahil olmak üzere yaşayabileceğimiz zorlu süreci daha iyi ifade edebilmek ve hastane personelinin süreci daha iyi sahiplenmesini sağlayabilmekti. Siyasi ya da infial amaçlı bir söylemim yoktur, asla da olamaz. Maalesef, gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kayededilip paylaşılabilseydi olumsuz yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi."

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 13:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozkan
Ozkan - 3 hafta Önce

Fırıldak fetöcüdür hiç şüpheniz olmasın...bunları biz simalarından ve eylemlerin tanırız !!

SIRADAKİ HABER

banner5