Marmaray'da sarıklı ve cübbeli vatandaşa çirkin taciz

İBB'nin Üsküdar'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan bir grup vatandaş, Marmaray'da seyahat eden sarıklı ve cübbeli bir vatandaşı taciz edip, görüntülerini sosyal medyada paylaştı. Söz konusu taciz görüntüleri tepkiye neden oldu.

Marmaray'da sarıklı ve cübbeli vatandaşa çirkin taciz

İBB'nin Üsküdar'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaların ardından Marmaray'da yaşanan bir görüntü toplumun tepkisini çekti

ATATÜRK POSTERLERİYLE TACİZ ETTİLER

29 Ekim'de Üsküdar'da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından dağılan bir grup vatandaş, Marmaray'da çirkin bir taciz görüntüsüne imza attı. Bulundukları vagonda seyahat eden sakallı ve cübbeli bir vatandaşın etrafını saran provokatörler, karşılarında sanki bir cumhuriyet düşmanı varmışcasına görüntülerini çekip sosyal medyada paylaştı. Atatürk posterlerini, sakallı ve cübbeli vatandaşa doğru sallayan provokatörler sosyal medyada tepkiye neden oldu.

ATATÜRK'ÜN KANUNLARIYLA GÖNDERME

Bilindiği üzere Atatürk, kılık ve kıyafet kanunu, tekke ve zaviyelerin kaldırılması kanunlarını hayata geçirmişti. Provokatörler de bu kanunlara göndermede bulunarak sakallı ve cübbeli vatandaşa Atatürk posterleriyle tacizde bulunduğu söylendi. 

GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN PROVOKATÖR TEPKİ ÇEKTİ

29 Ekim kutlamalarından ayrılığ Marmaray'da eğlenmeye devam eden vatandaşlardan çok, sakallı ve cübbeli vatandaşı görüntüleyen kişi tepki çekti. Görüntüleri çeken şahsın açık bir şekilde karşısındaki insanı taciz ettiği gözlemlendi. İzinsiz bir şekilde görüntü alan şahsın bilinçli bir şekilde provokasyona imza attığı düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ketö
Ketö - 10 ay Önce

KEMALİZM BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR HER KIM KEMALİZME DESTEK VERIYORSA O YARATIKTA TERÖRİSTTİR

hak
hak - 10 ay Önce

asıl provokatörlüğü siz yapıyorsunuz habere bak videoya bak hiç bir taciz yok sözde gazetecilik sizin yaptığınız

Zafer
Zafer - 10 ay Önce

Bu zavallı vatandaşımıza bu çirkin aşağılıyıcı saldırıyı yapanların insan olduklarını düşünmüyorum. Sanki öc alıyor gibi sarıklı sakallı insanları aşağılıyorlar. Bunu yapan insan değil insan değil insan müsvettesi.

Garip yolcu
Garip yolcu - 10 ay Önce

MasAllah kardesime dim dik ayakta ve Rabbim guc vermis belli...bu rezilligi yapanlar olum var mahser var varin bildiginizi yapin ama yanlis yapiyosunuz bilesiniz

Gak guk
Gak guk - 10 ay Önce

Neresi taciz
İmam hatiple metroyu karıştırmayın

haluk sabri akdemir
haluk sabri akdemir - 10 ay Önce

Ben tepkiyi haksız buldum o adam laikleri kışkırtmak istiyor galeyana gelmişler laikler

asude yaman
asude yaman - 10 ay Önce

Atatürk'çü Cumhuriyetçi hiçkimse böyle davranmaz ya yalan haber ya da provakatör.basörtülü bacınızı da geziciler tartaklamıştı dimi?:))

Murat ak
Murat ak - 10 ay Önce

İnsanları kıyafet ve düşünceleri ile eleştirdiğiniz sürece asla bir toplum olamayız ister cüppeli gezer ister şortlu sizene bundan Atatürk büyük bir devlet adamı idi yaşadı ve gitti ilahlaştırmanın bir anlamı yok


SIRADAKİ HABER

banner5