MEB, çocukları lezbiyenliği öven yazara emanet edecek!

Lezbiyenliği normalleştiren ve öven kitabıyla dikkat çeken yazar ve sunucu Ece Vahapoğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'ndan aldığı izinle okullarda çocuklara yoga eğitimi verecek olması kamuoyunun tepkisine neden oldu.

MEB, çocukları lezbiyenliği öven yazara emanet edecek!

Lezbiyenliği ve eşcinselliği ön plana çıkardığı romanıyla tanınan yazar ve sunucu Ece Vahapoğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'nın izniyle okullarda çocuklara 'Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası' projesini hayata geçirecek olması endişelere ve tepkilere neden oldu,

LEZBİYENLİĞİN ÖN PLANA ÇIKARILDIĞI BİR ROMAN

Vahapoğlu, 'Öteki' adlı romanında iki farklı dünyadan evli kadının nasıl lezbiyen olduklarını farkettiğini anlatan ve buna güzellemelerde bulunuyor. Romanda türbanlı, son dönemde politik sebeplerle yükselişe geçen dindar bir iş adamının kızı ve borsacı kocasıyla bir aşk evliliği yapmış, spor salonlarından çıkmayan, emekli bir subayın kızı Esin adlı bir karakter var. Yurtdışında eğitim almış bu iki kadının hayatı bir şekilde keşişiyor ve lezbiyen ilişkiye giden noktaya varılıyor.

BAKANLIK TEPKİLERE NASIL CEVAP VERECEK?

Lezbiyenliği ve eşcinselliği ön plana çıkaran bir romanla gündeme gelen bir yazarın Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay alıp, ilkokullarda çocuklarda eğitim verecek olmasını kamuoyunda tepkilere neden oldu. Resmi hesaplarından 'Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası' projesini hayata geçireceğini duyuran Vahapoğlu'na sosyal medyada da tepki gösterildi. Bakanlığın oluşan bu tepkilerin ardından nasıl bir hamle gerçekleştireceği merak konusu olmaya devam ediyor. Söz konusu İslami değerlerin eğitimi olunca kıyameti koparanlar, Budizm öğretisi olan Yoga'yı teşvik etmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekeriyya KAŞIKCI
Zekeriyya KAŞIKCI - 1 yıl Önce

Allah kimseyi şaşırtmasın, akıl-fikir, iman versin...

Aliye Babacan
Aliye Babacan - 1 yıl Önce

Böyle bir rezalet yok burası Türkiye böyle bu ece nin kitabı okullarda OKUTULUR sa çocuklarımı okula göndermem yeter artık böyle bir toplumu bozmaya kimsenin hakkı yok

Mesut Üstün
Mesut Üstün - 1 yıl Önce

Zili Eğitim. Ankara belediye lgbt yürüyüş yasağı kaldırıldı. Allah'ın azabı yakın.

SIRADAKİ HABER

banner5