banner29

Mehmet Akif Yılmaz'dan Milli Piyango'ya sert tepki! Çanakkale zaferine ve şehitlerine büyük saygısızlık...

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, twitter hesabından yaptığı açıklamayla Milli Piyango'nun hazırladığı 18 Mart Özel Çekilişi'ne tepki gösterdi.

Dosya 11.03.2021, 16:47 11.03.2021, 18:26
Mehmet Akif Yılmaz'dan Milli Piyango'ya sert tepki! Çanakkale zaferine ve şehitlerine büyük saygısızlık...

Kısa bir süre önce özelliştirilen Milli Piyango'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü'ne özel hazırladığı çekilişe tepkiler sürüyor. Söz konusu çekilişe en büyük tepki AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'dan geldi.

YILMAZ: BU MİLLETE HAKARETTİR

Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “KINIYORUM! 18 Mart Çanakkale Şehitlerini piyango çekilişi ile anmaya kalkmak, bu Millete hakarettir! Ecdadımızın, Şühedanın ruhlarını sızlatır!  “Milli” sıfatını hiçbir zaman tasvip etmediğim özelleştirilen bu Piyango şirketinin acilen bu hakaret içeren ve değerlerimizi çıkarlarına alet eden çekilişi iptal etmesi, sorumluların istifa ettirilmesi, Milletimizden de özür dilemesi gerekir!” vurgusunda bulundu.

İLK VUKUATLARI DEĞİL

Bilindiği üzere Milli Piyango İdaresi olduğu dönemde de Fatih Sultna Mehmet, Mevlana, Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy'un fotoğrafları biletlere basılmış ve büyük bir tepki çekmişti.

Fatih Sultan Mehmet- 1983

Mehmet Akif Ersoy- 2011

Mevlana Celaleddin Rumi- 1990

Yunus Emre - 1981

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?