banner29

Mehmet Sebbah Yiğit yazdı... 'Düşünebilen şehirler inşa edeceğiz'

HaberVakti.com yazarı Mehmet Sebbah Yiğit kaleme aldığı son yazısında toplum yaşantısında şehrin öneminden bahsetti. Aileden ve toplumun doğuşundan da bahseden Yiğit, yazdığı yazıda bütün anne babalara uyarılarda bulundu.

Dosya 07.02.2020, 20:28 07.02.2020, 20:40
Mehmet Sebbah Yiğit yazdı... 'Düşünebilen şehirler inşa edeceğiz'

İşte o yazı...

Anne-baba  tutumlarının çocuk gelişimi üzerindeki etkisi hepimizce bilinen bir gerçeklik ve bu gerçekliğin içinde bulunulan evden mahalleye, mahalleden şehre, şehirden ülkeye  yansıması ise en çok unuttuğumuz şey.
Hep unuttuk ve unutuyoruz; her canlı bombanın, hırsızın ,teröristin, tecavüzcünün katilin bir anne ve babası vardı. Oysa suçu hep sürüye dalan kurttan aradık, ya sürüyü beklerken uyuyan çoban...!

Tıpkı ülkemizde var olan gerçeklik gibi... Sorunların hep gerçek sebebi dışındakilere odaklanma gibi.

Gelin biraz zülfüyâre birlikte dokunalım.
Sevgili anne-babalar, dikkat!
 Benimsediğiniz tutum ve davranışlar çocuğunuzun psikolojik gelişimi açısından çok önem taşımaktadır. 

 Anne ve babanın çocuklarına karşı sergiledikleri davranış şekilleri, olaylar karşısında sergiledikleri tutumlar, anne ve baba ile çocuk arasındaki ilişkinin yönünü ve şeklini belirler. Psikolojisi düzgün, ruhi yapısı sağlam, karakteri olumlu yöne doğru kanalize edilmiş çocuk yetiştirebilmek için anne ve baba tutumları çok ama çok önemlidir.

Anne ve babası ile sağlıklı bir ilişkiye sahip, iletişimi düzgün çocukların genel özelliklerine baktığımızda, düşüncelerine ket vurmayan, düşündüğünü uygulayabilen, özgürce kararlara alabilen, 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?