banner29

Meşal: İsrail yenilecek, Filistin kazanacak!

Hamas lideri Halid Meşal, İsrail'in tüm politikalarına rağmen Filistin'in taviz vermeyeceğini vurguladı.

Dosya 26.05.2008, 00:37 27.07.2019, 00:12
Meşal: İsrail yenilecek, Filistin kazanacak!

Meşal Filistin halkı ambargo, açlık, katliam ve düşman karşısında yıkılmayacaktır. Filistin halkı, haklarına sıkı sıkıya bağlıdır. Amerika ve İsrail’in filistin halkının müzakereler yoluyla çözüleceği beklentisi, boşunadır” diyerek Filistin halkının topraklarından, Kudüs’ten, mültecilerden ve haklarından taviz vermeyeceğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanı Muttaki ile düzenlediği ortak basın toplantısında Meşal “Uluslar arası toplum ambargoyu kaldırmazsa biz kendi irademizle kaldıracağız” dedi.

İran halkı ve devletinin filistin davasına olan desteğinden ötürü teşekkürlerini sunan Meşal “İsrail yenilecek Filistin halkı zafer kazanacaktır” dedi.

Meşal, İsrail Dışişleri Bakanı Livni’nin Suriye ile müzakereler için İran, Hizbullah ve Hamas'la ilişkilerini ön şart koşmasına işaretle “Bizler, arasında Golan’ın da olduğu işgal altındaki Arap topraklarına dönme fikrindeyiz. Biz, Suriye yönetiminin Filistin halkının haklarını bırakmayacağına inanmaktayız, Suriye yönetimine güveniyoruz” dedi.

İsrail’in Golan’ı vereceğine inanmayan Meşal “Bu, İsrail’in apaçık bir oyunudur” dedi.

GOLAN SURİYE'NİNDİR

İran Bışişleri Bakanı Menucehr Muttaki de İsrail’in aralarında Golan Tepelerinin de olduğu işgal ettiği topraklardan çekilmesi için şart koşma konumunda olmadığını söyledi.

Muttaki “Golan Tepeleri, Suriye’nindir. suriye’yeye geri dönmesi gerekir. İsrail bugün zor durumdadır” dedi. Muttaki, İsrail ile suriye arasında devam eden müzakereler hakkında da “İsrail’in içinde bulunduğu zor durum, işgal ettiği Filistin topraklarını ve Golan’ı terk etmeye zorlamaktadır” dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?