banner30

banner29

Metin Külünk, Bakan Koca'nın açıkladığı yıllık ölüm sayıları üzerinden 'kitlesel ölümler'in olmadığını iddia etti

AK Parti eski milletvekili Metin Külünk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz aylarda açıkladığı yıllık ölüm sayısı üzerinden yaptığı çıkarımda kitlesel ölümlerin yaşanmadığını vurguladı.

Dosya 15.03.2021, 13:46 17.03.2021, 21:39
Metin Külünk, Bakan Koca'nın açıkladığı yıllık ölüm sayıları üzerinden 'kitlesel ölümler'in olmadığını iddia etti

AK Parti eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz aylarda açıkladığı yıllık ölüm sayıları üzerinden yaptığı çıkarımda Türkiye'de kitselesel ölümlerin yaşanmadığı yönünde açıklamalarda bulundu.

BAKAN KOCA'NIN AÇIKLADIĞI RAKAMLARI İŞARET ETTİ

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Külünk, ''Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca pandeminin kitlesel ölümlere yol açmadığını tam tersine ölüm sayılarının beklenin altında olduğunu açıkladı. 2019 toplam ölüm: 297.275 Yıllık beklenen artış oranı %2.2,  2020 beklenen ölüm: 303.815 2020 toplam ölüm: 303.262...'' ifadelerini kullandı.

'KİTLESEL ÖLÜM YOK, KISITLAMALAR KAYITSIZ ŞARTSIZ KALDIRILMALI'

Açıklamalarına devam eden Külünk, ''Kitlesel ölümlere yol açan bir virüs olmadığı rakamlarla ortaya çıkmışken, insanımızı bu güzel bahar aylarında evlerine hapsetmenin bir manası kalmamıştır. Ruh sağlığı ve ekonomik istikrar için tüm kısıtlamalar kayıtsız şartsız kaldırılmalıdır. Hastalık takibi pandemik değil normal vaka takibi ile yürütülmelidir.'' vurgusunda bulundu.

Yorumlar (1)
YİĞİDO 1 ay önce
Metin Külünk Bey'in neden akp de tekrar vekil olmadığı belli oluyor bütün çıkışları isbetli ve daima milletten yana oysa ak parti yi akp li güruh ele geçirdi islam vatan millet umurlarında değil ama şükür ki Yeniden Refah Parti si kuruldu artık ehveni şer yok sandıkta hesap vereceksiniz bay akp li gafiller
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?