banner29

Metiner, İmamoğlu'nu yerden yere vurdu!

CHP'li İBB Başkanı İmamoğlu, Elazığ'da yaşanan depremin hemen ardından Palandöken'e giderek eşi ve çocuklarıyla uzunca bir kayak tatili yapmaya koyulmuştu. Herkesin tepki gösterdiği, CHP'li seçmenin dahi doğru bulmadığı bu olay karşısında İmamoğlu, kendisini 'toplum buna alışacak' diyerek savunmaya kalkışmıştı. Bu olay karşısında AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla CHP'li İmamoğlu'nu resmen topa tuttu.

Dosya 01.02.2020, 21:45
Metiner, İmamoğlu'nu yerden yere vurdu!

Elazığ'da 24 Ocak tarihinde meydana gelen ve acısını tüm Türkiye'nin derinden hissettiği depremin yaraları birlik ve beraberlikle sarılmaya çalışılıyor.

Depremin meydana gelmesinden birkaç saat sonra Elazığ'a ulaşan devlet yetkilileri, bazı bakanlar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaraların sarmak için ne gerekiyorsa yapılması yönünde talimatları vermişti.

Deprem bölgesine bazı CHP'li belediyelerin erzaklarını 'kontrol' etmek için giden İmamoğlu da Elazığ'da birkaç saat geçirdikten hemen sonra eşi ve çocuklarıyla kayak tatili için Erzurum Palandöken'e gitmişti.

Belediye başkanı olduğu günden beri elle tutulur bir çalışma yapmayan, sözünü verdiği hiçbir şeyi yapamayan ve sürekli tatile çıkan İmamoğlu'na bir eleştiri de AK Parti'li Mehmet Metiner'den geldi.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla Mettiner, İmamoğlu'nu resmen topa tuttu.

İşte Metiner'in o paylaşımı;

1- Kendinizin aday olduğu bir seçimde “Tatile gitmeyin. Tatildeyseniz dönün. Mutlaka sandık başında olun!” demek hangi tarz siyasetin ürünüdür? Yeni nesil siyasetin mi?

2- Siz seçilesiniz diye insanlar aileleriyle gittikleri tatil beldelerinden koşup gelecek ama o insanların derin acıları söz konusu olduğunda siz tatilinizden fedakarlık yapmayacaksınız, bravo doğrusu! Yeni nesil siyaset dediğiniz buysa herşey ve herkes sizin için demek!

3- Madem siyaset ve siyasetçi kutsal değil diyorsunuz. Peki kendinizin “kahraman”, hatta “siyasi mesih” olarak ilan edilmesine niye itiraz etmiyorsunuz? "Siyasi kahraman” kültü, yeni nesil siyaset anlayışının özünü mü oluşturuyor da biz mi bilmiyoruz?

4- "İstanbul için kaybedecek bir tek saniyemiz yok!” demek, retorik olarak alkışlanacak bir siyaset tarzı. Lakin seçildikten sonra başka türlü davranmak, yeni nesil siyaset söylemini öldüren bir pratik değil mi?

5- Bir siyasetçiyi bitiren şey, kendini siyasi mesih ve kahraman olarak gören iflah olmaz bir kibre yaslanmasıdır.

6- Megalomani aşamasından narsisizm çizgisine savrulan siyasetçiler ilkin kendilerini, sonra o dar çevrenin dışındaki sahici dostlarını, sonra da kendilerini destekleyenleri kaybederler. “Yeni nesil siyaset”in bu tür siyasetçiler eliyle katledilmesine izin vermeyelim.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?