banner29

Milli verimiz olan 'HES bilgileri' neden Google Haritalarda?

Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak ve Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz birbirinden farklı gündem konularıyla izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyorlar. Derin Gerçekler programında bu kez HES kodu bambaşka bir boyutuyla ele alındı HES Kodu tartışmaları devam ederken; Google'ın, HES Kodlarının, kendi uygulamasıyla koordineli olacağını açıklamasının ardından, tartışma bambaşka bir boyuta çekildi. Deniz sordu, Dilipak ise bu konuya sert bir eleştiri getirdi. İşte o ifadeler...

Dosya 09.01.2021, 20:43 09.01.2021, 21:56
Milli verimiz olan 'HES bilgileri' neden Google Haritalarda?

Derin Gerçekler programı, Genel Koordinatörümüz Bülent Deniz'in sunumu, Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak'ın yorumuyla, çarpıcı tespitlerde bulunmaya devam ediyor. HES Kodu tartışmaları devam ederken; Google'ın, HES Kodlarının, kendi uygulamasıyla koordineli olacağını açıklamasının ardından, tartışmayı bambaşka bir boyuta evrildi. Bülent Deniz'in bu gelişmeyi ekranlarda açıklamasının ardından konuyla alakalı sert konuşan Dilipak: "Bakanlıktan üst düzey yöneticilerle konuştuğumda, 'bu bilgiler bizim namusumuz. Asla dışarıya aktarılamaz.' diyorlardı. Ancak bunun öyle olmadığını görüyorum ve kaygılanıyorum." dedi.Toplum farkına vardığında, durdurulamayacağını söyleyen Dilipak, alınan aşıların 3. fazının tamamlanmadığını söyledi. Bu aşıları, TUBİTAK'ın incelemesi gerektiğini söyleyen Dilipak, "Türkiye kobay ülkesi mi?" diyerek serzenişte bulundu.

ADRESE TESLİM BİR CİNAYET SENARYOSU

Covid, İstanbul Sözleşmesi, LGBT gibi konuların hepsinin, aile ve toplumun yapı taşlarını yıkacak projeler olduğunu söyleyen Dilipak, bu projelerin hepsinin de aynı merkezden yönetildiğini söyledi. Dilipak, " Kovid bu işin birinci etabıydı, ikinci etap ise yeni mikrop. Bu mikrop tek noktadan yayılmayacak! Harita üzerinden, nerede hangi mikrop var? Hangi yaş, cinsiyet, gelir grubuna yönelik olacak? Bu bilgiler üzerinden yayılacak. Bunlarda kendi grubunu koruma altına alacaklar. Yani adrese teslim bir cinayet senaryosundan söz ediyoruz." dedi.

Son olarak, Bilim Kuruluna eleştirilerde bulunan Dilipak, "Bilim Kurulu bu konuları konuşuyor mu?" sorusunu yöneltti.

"Bunun, STK'da, medyada, siyasette karşılığı olmayacak mı? Sadece FDA ve DSÖ raporlarıyla mı anlamaya çalışacaklar!" diyerek de eleştirilerini dile getirdi.

İşte o çarpıcı açıklamalar:

Yorumlar (1)
Ilhan 6 ay önce
Abdurrahman abi boşuna ceneni yorma.seni takan yok.Biz maske mesafe kolonya ile kafayı kırdık.boş işler Türkiye gündemini meşgul ediyor.asgari ücret açıklandı. Fikri sağlar gündem. İşsizlik rakamları açıklandı sözde muhabbeti gundem.olan garibim millete .oluyor.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?