banner30

banner29

Mustafa İslamoğlu 'Hz. Hatice' gafı için özür dilemedi, eleştirenleri tepeledi!

İslami konularda yaptığı açıklamalarla zaman zaman dikkatleri üzerine çeken ilahiyatçı-yazar Mustafa İslamoğlu, 2014 yılında Hilal TV’deki İftar Saati programında Hz. Hatice ile ilgili '2 kocadan arta kalmış' ifadelerini kullanarak bir kez daha gündeme geldi. Hz. Hatice hakkındaki ifadesinin tepkilere neden olmasının ardından, İslamoğlu kendisini eleştirenleri 'çomarlık ve trollük' yapmakla suçladı.

Dosya 27.07.2019, 14:24 02.08.2019, 20:00
Mustafa İslamoğlu 'Hz. Hatice' gafı için özür dilemedi, eleştirenleri tepeledi!

İftar Saati adlı programda Mehmet Okuyan'la birlikte iftar saatine doğru açıklamalarda bulunan Mustafa İslamoğlu, Peygamber Efendimiz'in eşi Hz. Hatice hakkında maksadını aşan bir ifade kullanmış ve tepki çekmişti. 2014 yılında Hilal TV'de sarfettiği ifadelere tepki gösterenleri İslamoğlu ve destekçileri ‘’Çomarlık ve Trollük’’ yapmakla suçladı. 

KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARDI

Sohbetinde Peygamber Efendimiz'den bahseden İslamoğlu, ''Resulullah 'Şehvet' evliliği değil 'Şefkat' evliliği yapmıştır'' yönünde güzel betimlemelerde bulunurken sohbetin bir yerinde ''40 yaşında bir hanım şehvetine düşkünü bırak. Birazcık şöyle kendine ciddiye alan genç bir erkek, üstelik Mekke'nin yiğidi, Mekke'nin el emini; el üstünde tutuluyor, gözbebeği, Abulmuttalib'in de gözbebeği ve varisi gider de 3 çocuklu, 2 kocadan arta kalmış 40 yaşındaki bir dulu 25 yaşındayken alır mı? Hadi aldı. 25 sene bununla tek evli olarak yaşar mı? 25 sene dikkat buyurun...'' ifadelerini kullandı. Söz konusu sohbet izleyiciler tarafından 'kaş yapayım derken göz çıkardı' olarak yorumlandı.

ÖZÜR DİLEYEBİLİRDİ

İslamoğlu'ndan ‘’Kastımı aştım, bu ifade şık olmadı, yanlış anlaşılmaya müsait ifadeler kullandım’’ yönünde bir açıklama beklenirken sosyal medya hesabından kendisine yönelik eleştirilere verdiği cevap ‘’Özrü kabahatinden büyük’’ dedirtti. Söz konusu ifadesinin gaf olmadığını belirten İslamoğlu, aynı zamanda kendini eleştirenleri 'çomarlık ve trollük' yapmakla suçladı.

KAMUOYU RAHATSIZ! AÇIKLAMA BEKLİYOR!

Kamuoyunun bu ifadelere karşı bir çok sorusu var. Özellikle haber sitemize gelen yorumlarda ''Her insan fanidir. Her erkeğin eşinden önce vefat etme ihtimali vardır. Karısını dul bırakma durumu söz konusudur. Böyle bir durumda kadınlar dul olarak tekrar evlendiklerinde ‘’ARTIK’’ olarak mı kalacaklardır. Bu yaklaşım şık mıdır?''soruları soruldu.

İslamoğlu'nun kırpıldığını iddia ettiği videonun tamamı:

HaberVakti

Yorumlar (9)
SONER ERÇİM 2 yıl önce
Derhal özür dilemeli. Kefaret vermeli. Bütün seyyid ve şeriflerle de görüşerek özrünü yinelemelidir. Bundan sonra da kelimelerini daha dikkatli seçerek konuşmalıdır. Ayrıca da işlemiş olduğu suç için gerekli yasal cezaları da ödemeli.
ba 2 yıl önce
sen manyakmısın ...
Nefer- 2 yıl önce
beynine tükürsünler özür dileyecek olsa kabul edecek olanda onun gibi ...
Aptal mu bilmiyor mu nasil konusacagini ....susturamayanların diline.....
Nasil konusmasi gerektigini bilmiyorsa susmasinida bilecek!
Yok eğer ahmak ise beynini doğru kullanamiyor ise susturulacak!
Miden geniş ise kaldir bu hakaretleri!
Butun bunlari duymak adina konusmayi goze almissindir!
Hoşt k.öpek 2 yıl önce
Sen kimsinde efendimizin hayatını konuşuyorsun sen kimsin de Hatice annemizi eleştiriyor boş laflar ediyorsun. Ben anlamıyorum hükümet böyle çomarlarin ağzına vurmaktan hâlâ neden çekiniyor?
Mahinur45 2 yıl önce
Konuşmayı defaatle dinledim ve uzun uzun düşündüm.Beni rahatsız eden çok farklı bir şey var, adı da ikiyüzlük...Olmadığını yanıldığımı söylerseniz inanın çok mutlu olacağım...
Sorum şu;
.Bu coğrafyada yaşıyoruz ve 21. Yy dayız.Diyelim ki 25 yaşında bir oğlunuz kardeşiniz yağız bir delikanlı yeğeniniz var, hiç evlenmemiş ve 2 defa evlenmiş ve 3 çocuklu bir hanımla evlenmek istediğini belirtti. Tamam gönlün nasıl istiyorsa der destekler misiniz ?Yoksa bir eşi ölmüş diğerinden boşanmış 2 eşinden ardı-a-ndan yalnız kalmış bir kadınla ne işin var mı dersiniz...
Ben imam müftü dindar camiaya sorsam cevabın %0.2 ihtimalle 1. Olacağını tahmin ediyorum,hocanın da üslubundan bazı konularda o grubun bilinçaltıyla örtüştüğü görülüyor.Zaten nufus genelinde de olumlu cevabın yuzde 2 yi aşmayacağı kanaatindeyim.
Ben bu videodan 600 lü yıllarda yaşamış peygamberimizin toplumun beklenti ve normların meydan okuyan
Nasıl büyük bir devrimci olduğunu anlıyorum ve gurur duyuyorum
Muslum 2 yıl önce
Sözün tamamını dinleyin .iftira etmeyin. şerefli olun.
cumbo 2 yıl önce
Benim merak ettigim ve bilmek istedigim bir sorum var!...
"Niye bilinen peygamberlerin hepsi SEMIT soyundan cikmis ????
Ve bilinmeyenler niye bilinmiyor...niye birtane baska irktan yok ??
Var ise kim?
Yüzlerce peygamberden sadece bir tanesi ...baska irkta olan varmi...var ise kim?
Yok ise niye yok???
Ve kutsal kitaplari niye bütün insanlarin anlayacagi dilden degil..de hepsi o bölgenin dili??
Mustafa Baydar 2 yıl önce
Çünkü hepsi uydurma ve yalan, insnaları yönetmek ve bir arada tutabilmek adına zamanla oluşturulmuş kurallar bütünü...
Zahir 2 yıl önce
Bende desem her hangi bir vatandaşın evlenmeden önceki karısı veya kocası için şerefsiz biri olabilir diye bir açıklama yapmak sizin için olabilir kelimisi var diye uygun konuşma diyemi kabul edilir. Eğer bunu kabul ediyorsa .......
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?