banner30

banner29

Mustafa İslamoğlu'na 'Hz. Hatice' tepkisi! Kusmuştur...

Yazarımız ve siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu'nun Hz. Hatice hakkındaki gafını ele alan dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Dosya 29.07.2019, 19:23 29.07.2019, 19:34
Mustafa İslamoğlu'na 'Hz. Hatice' tepkisi! Kusmuştur...

İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu'nun Hz. Hatice hakkında ortaya koyduğu gaf ve akabinden kamuoyuna karşı bir düzeltme bulunmamasına tepki gösteren yazarımız ve siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu yazdığı yazıyla olaya tepki gösterdi. Akkoyunlu, ''Mustafa ….OĞLU isimli şahıs Hz.Hatice-i Kübra(A.S) validem için “erkek artığı” tabirini KUSMUŞTUR.'' ifadelerini kullanandı.

Açıklamalarına devam eden Akkoyunlu, ''Mustafa …….OĞLU, böyle bir hanımefendiye “erkek artığı” dedin, böyle bir şahsiyete “erkek artığı”  dedin. “Yanlış kelam ettim, maksadımı aşan bir tabir kullandım” da demedin Şiicilik kunkuması yerlerde, Türk düşmanı yetiştirmekle meşhur Ezher de dolaştığın için Türklerin hamurunu yoğuran Horasan muhteviyatına düşman olman normal.'' vurgusunda bulundu.

İşte Akkoyunlu'nun söz konusu yazısı:

Değerli okurlarım, içinizde şimdi tarif edeceğim gibi birkaç şahıs bulunabilir.  Babanızın ve annenizin meşru evliliğinden doğmuş birisisiniz. Anneniz daha önce arıyla namusuyla iki evlilik daha yapmış bir hanım. Daha önce evlendiği her iki erkek te vefat etmişler ve dul kalmış. Bu hanımefendi sonra sizin babanızla evlenmiş. Kendi becerisiyle, emeğiyle, ticaretiyle geçinen hiç kimseye yük olmayan tam tersine gücü yettiğince başkalarının yükünü kaldıran, imrenilen özenilen, ahlaklı, karakterli tam bir hanımefendi.

Birisi sizin bu anneniz için “erkek artığı” tabirini kullansa ne hisseder, ne yapardınız?

Bu yazıyı okuyan okurum eğer bir mümin ise Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) ve Hz.Hatice-i Kübra(A.S) o müminin nezdinde kendi anne ve babasından daha kıymetli ve saygındırlar. Öyle olması gerekir. Eğer bu yazıyı okuyan okurum mümin değilse lütfen bu yazıyı vicdanının değerlendirmesine takdim etsin.

İlahiyatçılık mesleğini deruhte ettiren, biraz Mısır’ın El-ezher’in de biraz da İran’ın kumunda okutulmuş, Mustafa ….OĞLU isimli şahıs Hz.Hatice-i Kübra(A.S) validem için “erkek artığı” tabirini KUSMUŞTUR. Okurlarımdan bilmeyenler olabilir, Hz.Hatice-i Kübra(A.S) Hz.Muhammed Mustafamız’ın(sav) sevgi bağı evliliği yaptığı tek refikasıdırlar(bayan hayat arkadaşı, yol arkadaşı).

Resulullah(S.A.V) Efendimiz ile sevgili annemiz arasındaki ilişkiyi lütfen Resulullah’ın hayatını anlatan kitaplardan okuyunuz. Ama  merhum Dr.Haluk Nurbaki Beg’den özellikle okuyunuz.

Resulullah(S.A.V) Efendimize nübüvvet vahyi inmeye başladığı gün Hz.Hatice-i Kübra(A.S) validemizin Resulullah’a(S.A.V) ifade arz ettiği sözlerini çok dikkatli okuyunuz. Göreceksiniz ki Hz. Hatice’nin (as) zaten Hz.Muhammed’in(S.A.V) kim olduğunu, Resulullah’a(S.A.V) neyin niçin vahyedildiğini bilen, Resulullah(S.A.V) ile evlenmesinin bir görev olduğu bilincinde ve her şeyini Resulullah’a ve davasına amade kılmakla görevli olduğunun şuurunda bir yüce hanımefendi olduğu anlaşılacaktır.

Bu mevzuyu tam anlayabilmemiz için İmam Maturidi’ nin Tevilatül Kur’an , Elmalılı Hamdi YAZIR’ın  Hak Dini Kur’an Dili, Mahmud NAHCİVANİ’nin üç ciltlik  tefsirlerinden “ İlmi Ledün” bahsini mutlaka murakabe etmenizi teklif arz ediyorum.

Yorumlar (3)
Yeloğlu 2 yıl önce
BUNLARI ZIRVALAYAN TARİKATÇILARI NEDEN YAZMIYORSUNUZ ?
Tarikatçıların kendi mahallelerindeki şu küfür ve şirk ifade ve eylemlerine de aynı tepkiyi verecek misiniz?
-Mahmut Ustaosmanoğlu canını almaya gelen Azrail'i kovmuştur.
-Menzil'in yalancı şeyhi meleklere saman taşıttırdı.
-Menzil'in yalancı şeyhi kalplerde geçeni bildi.
-Hace Ahrar denen sapık, "Şeyhin hayalini düşünmek Allah'ı zikirden daha faziletlidir."
-Abdülkadir Geylani tavuğu diriltti.
-Şahı Nakşıbend, "Benim Allah ile sözleşmem var. Bana cemalini göstermeden, benim müridlerimi kendi ellerimle cennetine koymadan hiçbir cennet nimetinden istifade etmeyeceğim."
-(Gaybe müttali böyük ilah) Mahmut Ustaosmanoğlu, "Evladı İsmailağa medreselerinde okuyan anne babanın kabir azabı çekmediğini gördüm."
-Ultrason yanılır ama Mahmut Ustaosmanoğlu yanılmaz. Mahmut amca annenin karnındaki bebeğin cinsiyetini bildi.
-Kıllı şeytanın zinası için Mahmut Ustaosmanoğlu -Cebrail'e gerek kalmadan bir peygamber olarak- Allah ile görüşüp Allah'ın 'Kıllı Şeytan'ı bana bırakın' dediğini aktardı.
-Menzilcilerin Minah adlı kitabından, "Şeyhe tabi iki mürid (alim) konuşuyordu: 'Şeyhimiz sana namazı kılma, dese ne yaparsın.' Alim olan mürid: 'İstemeyerek de olsa terkederim.' Diğer alim mürid, "Ben gönül hoşluğu ile namazı terkederdim."
-İmamı Rabbani, "Allah'ı kadının cinsel organlarında gördüm."
-Cübbeli Ahmet'ten 130 liraya Hz. Muhammed'i rüyada gösteren terlik..
-Cübbeli Ahmet'ten kabir ateşinden koruyan yanmaz kefen...
-Cübbeli Ahmet, "Peygamberin sümüğü pis olur mu? Sümüki şeriftir o.." Sonra başka programda döner ve "Ben ne zaman sümiki şerif dedim. Sümük şerif olur mu? Mustafa İslamoğlu'nun iftirası bu..."
-Cübbeli Ahmet'ten kalkmayan penisler için "Ayetlerden derleme penis kaldırma duası"
-Cübbeli Ahmet Hz. Adem'in yaratılışını İncil ve Tevrat'tan alıntılarla anlatıyor.
-Said Nursi dahil tüm tarikat erbabı, "Yetiş ya Abdelkadir Geylani" deyip ölüden yardım diliyor.
-İhsan Şenocak, "Kur'an meali okumak imansızlıktır."
-İhsan Şenocak, "(ölmüş) Allah Resulü'nün ruhaniyatından yardım istenebilir."
-İhlasın fetvacısı Osman Ünlü, "Tefsir okumak sapıklıktır."
-Osman Ünlü, "Çocuklarla camileri kerhaneye döndürdüler."
-Osman Ünlü, "Allah'ın ipi fıkıhtır."
-Osman Ünlü, "Mehmet Akif Ersoy, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, Ahmet Hamdi Akseki sapıktır."
-Şeyh Abdülhakim el-Huseyni, "İbrahim Ethem kendinden genç ve güzel bir kadın isteyen mürşidine karısını getirir ve sunar. Şeyhi de ona halifelik verir. İbrahim ethem bunun üzerine zamanın evliyası olur."
-İmamı Rabbani, "Allah ile rüyada ve doğrudan görüştüm."
-İmamı Rabani, "Hızır ve İlyas ile görüştüm"
-İmamı Rabbani Belh şehrinde abdest suyumuzu verdik müridler içtiler.
-Abdülkadir Geylani, "Mürşidinizi karılarınızın veya kızlarınızın üstünde görürseniz dönün gidin. Yine görürseniz gözlerinizden şüphelenin. Üçüncü kez görürseniz şeyhinize tövbe istiğfar ile dua edin."
Bu ve benzeri tasavvufta o kadar çok sapık örnek var ki buraya sığdırmamız mümkün değil. Kendi sapıklıklarını, şirklerini, küfürlerini görmeyen tarikatçılar bugünlerde Mustafa İslamoğlu'nun Peygamberimizin şehvetine düşkün olmadığını, Hz. Hatice'ye verdiği değeri ve Hz. Hatice'nin faziletini anlattığı canlı yayın konuşmasını cımbızlayıp alarak kendilerini rahatlatmak derdindeler.
Misafir 2 yıl önce
Akp nin beslediği paralı şövalyeler içi boşaltılmış İslam için saldırıyorlar. Münafık ifadeler kullanarak yeni neslin zihinlerini karıştırmak için özenle bu tür cümleleri kuruyorlar. Diyanet sen ne işe yararsin.
Yeloğlu 2 yıl önce
Bahadır AKKAOYUNLU !Sen de ....
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?