banner29

Mustafa Özer duyurdu! MİT Kumpası'nı gerçekleştiren FETÖ'cü savcılar...

'7 Şubat MİT kumpası'nı hayata geçirerek hükümeti ve dönemin Başbakanı Erdoğan'ı devirmek isteyen FETÖ'cü savcılar, 6 Kasım'da ilk kez hakim karşısına çıkacak. Duruşmanın tarihini kumpasta gözaltına alınmak istenen Mustafa Özer duyurdu.

Dosya 27.10.2019, 15:12 27.10.2019, 16:39
Mustafa Özer duyurdu! MİT Kumpası'nı gerçekleştiren FETÖ'cü savcılar...

Tarihler 7 Şubat 2012'yi gösterdiğinde FETÖ üyesi eski savcı Sadrettin Sarıkaya, MİT Müşteşarı Hakan Fidan'ı ifadeye çağırmıştı. Böylece Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve hükümete kadar uzanacak bir kumpasın ilk ayağı hayata geçirilmeye çalışılmıştı.

FETÖ'NÜN İLK EYLEMİ, ERDOĞAN'IN AMELİYAT OLACAĞI GÜNE DENK GETİRİLDİ

7 Şubat MİT kumpası FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tarihe geçmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyat olacağı güne denk getirilişmişti.

7 ŞUBAT MİT KUMPASINDA FETÖ NEYİ HEDEFLEDİ?

Dönemin Başbakanlık Müsteşarı olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Oslo'da çözüm süreci kapsamında terör örgütü PKK yetkilileriyle yaptığı konuşmanın kayıtları gerekçe gösterilerek, FETÖ üyesi eski savcı Sadrettin Sarıkaya tarafından Fidan ifadeye çağrıldı. KCK davası kapsamına sokulmaya çalışan Fidan'la birlikte hükümeti ve Erdoğan'ı sanki terör örgütü PKK ile işbirliği içindeymiş gibi gösterip görevlerinden alıkoymayı hedefliyen FETÖ amacına ulaşamadı.

MUSTAFA ÖZER DUYURDU: HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKLAR

7 Şubat MİT Kumpası'nın savcılarından olan Sadrettin Sarıkaya ile Bilal Bayraktar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve gazeteci Mustafa Özer'ın da aralarında bulunduğu 6 kişiyi ifadeye çağırdıkları, yargı yetkisini kötüye kullanarak meşru hükümeti devirmeye çalıştıkları gerekçesiyle 6 Kasım'da hakim karşısına çıkacak. Söz konusu duruşmayı Mustafa Özer, twitter adresinden duyurdu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?