NASA'da çalıştığını söyleyerek insanları kandırdı! NASA Emel Doğan...

Kendini NASA'da çalışan bir profesör olarak tanıtan Prof. Emel Doğan adlı hesabın NASA çalışanı Caroline Beghein'in fotoğrafını kullanarak insanların duygularını istismar ederek çıkar elde ettiği ortaya çıktı.

NASA'da çalıştığını söyleyerek insanları kandırdı! NASA Emel Doğan...

Sosyal medyada insanları aldatarak çıkar elde etmeye çalışan insanların oyununa gelenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Son olarak kendini NASA'da çalışan bir Türk olarak tanıtan hesabın gerçek yüzü kısa bir sürede ortaya çıktı.

KISA SÜREDE 52 BİN TAKİPÇİ

Prof. Emel Doğan adlı bir twitter hesabı kendisinin NASA'ya kabul edilen başarılı bir Türk olarak lanse eden ve bunun üzerinden takipçi topladığı anlaşıldı. Kısa sürede 52 bin takipçiye ulaşan hesaptan yapılan paylaşımlarda milli duyguların istismar edildiği görüldü. Çok sayıda kişi de sahte hesaba destek mesajları atarken, hesabın foyasının ortaya çıkmasıyla birlikte hesabın kapatılması bir oldu. @NASAEmelDogan adlı hesaba karşı insanları uyaranlar, bu tip insanlara ufak bir araştırma sonucunda gereken ilgili göstermeleri gerektiğini tavsiye etti. 

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5