banner30

banner29

Nutella helal mi? Önce 'Helal değil' dediler sonra da...

Dünyaca tanınan çikolata firmalarından Nutella, ürünlerinin helal sertifikalı olup-olmadığı sorusuna cevap verdi. Sosyal medyada bir kişinin 'Nutella helal mi?' sorusuna, 'Hayır, helal değil' diyen firma, gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Dosya 16.09.2020, 18:18 17.09.2020, 14:58
Nutella helal mi? Önce 'Helal değil' dediler sonra da...

İtalyan bir çikolata firması tarafından üretilen Nutellahelal olmadığını açıkladı. Sosyal medyadan sorulan soruya karşı 'Hayır, helal değiliz' yanıtı tepkilere yol açtı.

GERİ ADIM ATTILAR

Gıda Hareketi'nin duyurduğu detaylar kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Gelen tepkiler üzerine geri adım atan Nutella, hatalı tweet attıklarını söyleyerek özür diledi.

NUTELLA: HATA YAPTIK, HELALİZ

Firma, ''Dünya çapında satılan tüm Nutella, Helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerin% 90'ından fazlası halihazırda üçüncü bir şahıs tarafından Helal sertifikasına sahiptir ve geri kalan fabrikaları sertifikalandırma sürecindeyiz. Daha önceki tweet'imizde yaptığımız hatadan dolayı özür dileriz'' açıklamasında bulundu.

GIDA HAREKETİ: ENDÜSTRİNİN TÜMÜNÜN KAFASI DA TEKNOLOJİSİ DE AYNI

Nutella'nın açıklamasının ardından sosyal medyada yerli markalara yönelme çağrısı yapılırken Gıda Hareketi, ''Bazıları Nutella'nın helal olmayıp yerli markaların helal olduğu netîcesini çıkarmış. Endüstrinin tümünün kafası da teknolojisi de aynı... Oyuna gelmeyin... ALIN SİZE EN SIHHÎ KREMA TARİFİ keçi boynuzu pekmezine biraz kakao ve toz fındık ekleyip karıştırın başka bir şeye ihtiyaç yok.'' çağrısında bulundu.

HaberVakti

Yorumlar (1)
Elif 8 ay önce
Çevir kazı yanmasın
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?