banner30

banner29

ODTÜ'lü öğrenciden polise çirkin ifadeler: Onurlu ol fuhuş yap, şerefsiz...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampüsünde yurt binası yapılmak istenmesine karşı çıkan bir kız öğrenci polise ağza alınmayacak ifadeler kullandı. "Fuhuş yaparsınız, onurlu yaşarsınız. Şerefsizsiniz" diyen kız öğrenciye polisler herhangi bir tepki göstermedi.

Dosya 08.07.2019, 13:35 08.07.2019, 13:47
ODTÜ'lü öğrenciden polise çirkin ifadeler: Onurlu ol fuhuş yap, şerefsiz...

ODTÜ’de Kavaklık diye bilinen 40 dönümlük arazinin 49 yıllığına Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredilmesinin ardından yapılması planlanan KYK yurdu projesine karşı bir grup marjinal öğrenci tarafından başlatılan ‘nöbet’ eylemi bugün 55. gününe girdi. 

OLAYSIZ BİR ŞEKİLDE ALANDAN ÇIKARTILDILAR

Bu sabah erken saatlerde polis ODTÜ’ye gelerek, nöbetteki öğrencilerin etrafını sardı. Bölge ablukaya alınırken, öğrencilerin çadırların olduğu alandan çıkması istendi. Polis öğrencileri alandan çıkarırken herhangi bir gözaltı yaşanmadı.

ONURSUZ VE ŞEREFSİZSİNİZ

Alandan çıkartılan birkaç öğrenci polise tepki gösterdi. Protestocu grubun içindeki bir kız öğrenci polislerin yanına gelerek, ''Utanın biraz onurlu olsanız, simit satarsınız, fuhuş yaparsınız, limon satarsınız, onurlu yaşarsınız. Ama hiçbirinizde gram onur yok, Çocuklarınızın yüzüne bakmaaycaksınız. Hergün üzüleceksiniz. Onursuzluğunuzla şerefsizliğinizle kalacaksınız.'' ifadelerini kullandı.

POLİS TEPKİ VERMEDİ, PROTESTOCULAR KAHKAHA ATTI

Çirkin hakaretlerini sürdüren genç kıza herhangi bir tepki göstermeyen görevli polislerin aksine alanda bulunan protestocular, ''fuhuş yap onurlu yaşa'' ifadelerinin ardından kahkaha atarak eğlendi. Birkaç öğrenci de çığlık atarak, adeta kendinden geçti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?